W ubiegłym roku, 19 stycznia, weszła w życie ustawa o kierujących pojazdami, zobowiązująca między innymi osoby, którym upłynął termin ważności prawa jazdy do przedłużenia terminu ważności dokumentu.

Aby wymienić prawo jazdy w związku z upływem terminu ważności należy w Wydziale Komunikacji, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, złożyć wniosek wraz z aktualnym orzeczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami, dotychczasowe prawo jazdy, zdjęcie i uiścić stosowną opłatę.
Ustawa obliguje także urzędy do egzekwowania tego obowiązku. W stosunku do takich osób, prowadzone będą postępowania administracyjne w sprawie zatrzymania prawa jazdy. Podkreślenia wymaga fakt, że po upływie roku od wydania decyzji o zatrzymaniu dokumentu osoba, która chciałaby odzyskać uprawnienia będzie musiała oprócz dokumentów, wymienionych wyżej, zdać kontrolny egzamin.
Osoby z terenu powiatu krośnieńskiego w swoich sprawach związanych z wymianą prawa jazdy powinny zgłaszać się do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Krośnie, ul. Bieszczadzka 1, pokój nr 105.

• Nasz Powiat 02 2018