Po raz czternasty Starostwo Powiatowe w Krośnie, wspólnie z Gminą Jedlicze i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu, zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Moje Boże Narodzenie".
Na konkurs wpłynęło 143 prace ze szkół podstawowych, gimnazjów i od uczestników zajęć pozaszkolnych. Jury pod przewodnictwem Zofii Kędzierskiej oceniło wszystkie prace przyznając nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Prace wyróżniają się różnorodnością technik, doborem formy, ciekawymi rozwiązaniami kompozycyjnymi, zachwycają kolorystyką i emanują radością.konkurs plastyczny w Jedliczu zbiorowe
Uroczysty finał imprezy, która wpisuje się w Powiatowy Festiwal Świąteczny, odbył się 7 stycznia 2014 r. w GOK w Jedliczu.
Nagrody rzeczowe wraz z gratulacjami i pamiątkowymi dyplomami zwycięzcom wręczali wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, zastępca burmistrza gminy Jedlicze Piotr Rostek oraz dyrektor GOK w Korczynie, radny powiatu Wojciech Tomkiewicz, dyrektor GOK w Chorkówce Bogusław Pacek i dyrektor GOK w Jedliczu Maciej Łukaszewicz.
- Niezmiernie się cieszę, że po raz kolejny tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Bardzo Wam dziękuję, to dla nas wielkie przeżycie, że możemy tutaj z Wami być i cieszyć się efektami Waszej pracy, podziwiać Wasze talenty– podkreślił wicestarosta Andrzej Guzik, zapewniając, że konkursy będą realizowane w następnych latach. Gorąco dziękuję nauczycielom i wychowawcom, bez Was to dzieło nie mogłoby być realizowane. Z okazji Nowego Roku, przekazał najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzinom.

konkurs plastyczny w Jedliczu zespół

Oprawę artystyczną, nawiązując do atmosfery świąt oraz tematu konkursu, przygotowała Szkółka Wokalna pod kierunkiem Macieja Łukaszewicza, działająca przy GOK w Jedliczu, która zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy.

Laureaci konkursu:
Szkoły Podstawowe

konkurs plastyczny w Jedliczu najmłodsze

klasy I – III
I m. – Józef Fornal, Niepubliczna SP w Sulistrowej
II m. – Patrycja Szczur, SP w Piotrówce
III m. – Karolina Skraqi, GOK Iwonicz - Zdrój
Wyróżnienia: Martyna Litwin – GOK Iwonicz – Zdrój, Julia Czaja – ZSP w Kopytowej, Wiktoria Uram – SP w Piotrówce, Ewelina Rajs – SP w Piotrówce, Oliwia Szymbara – SP w Piotrówce, Wioleta Sysoł – SP w Piotrówce, Judyta Bolanowska – ZSP w Posadzie Górnej, Julia Rokita – SP w Iwoniczu, Amelia Foremny – SP w Iwoniczu, Jakub Dubis – ZSP w Kopytowej, Kinga Kinel – GOK Iwonicz - Zdrój

konkurs plastyczny w Jedliczu starsze

klasy IV – VI
I m. – Klaudia Kludacz, SP w Kobylanach
II m. – Izabela Gierlicka, ZSP w Kopytowej