Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, 23 zespoły ludowe z terenu powiatu krośnieńskiego ponownie przybyły do świątyni pw. NSPJ w Łękach Dukielskich.
Odbył się tam V Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, który swoim zasięgiem oraz ilością uczestników należy z pewnością do największych w Polsce.

322 uczestników z radością poświęciło swój czas na to niezwykłe popołudnie i wieczór, by kolędować Małemu Zbawicielowi, by pielęgnować piękno polskiej kolędy i pastorałki oraz przekazywać je młodym pokoleniom.

 

koledy łęki dukielskie dzieci


W Łękach Dukielskich nigdy nie brakuje wielu znamienitych gości wśród których w tym roku byli m.in.: wicestarosta Andrzej Guzik, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Krężałek, wiceprzewodniczący Kazimierz Krężałek, członek zarządu Jan Pelczar, burmistrz gminy Dukla Marek Górak, radni powiatowi i gminni, dyr. ZSP w Łękach Dukielskich Krystyna Delimata oraz dyrektorzy Gminnych Ośrodków Kultury.
Przegląd rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez gwardiana dukielskiego klasztoru o. Micheasza Okońskiego w intencji organizatorów i uczestników spotkania oraz ks. proboszcza Zdzisława Babiarza w intencji parafian.W krótkim kazaniu, w nawiązaniu do Święta Objawienia Pańskiego, gwardian podkreślił, że tak jak mędrcom Pan Bóg poprzez gwiazdę dał znak, gdzie znajduje się Nowonarodzony, tak poprzez św. Jana z Dukli dał nam, współczesnym znak, „...jak żyć, jak postępować, by spotkać w swoim życiu Boga". Nawiązał tym samym do rozpoczętych obchodów 600. lecia urodzin św. Jana oraz ogłoszonego w związku z tym „Roku Świętego Jana z Dukli" ustanowionego przez sejm RP.
Po mszy św. rozpoczął się kolędowy festiwal.

 

koledy łęki dukielskie zesół

 

46 kolęd i pastorałek wyśpiewały zespoły: zespół folklorystyczny "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, zespół śpiewaczo-obrzędowy "Rogowice" z Rogów, zespół śpiewaczy „Wietrznianki" z Wietrzna, zespół śpiewaczy "Zalaski" z Zalesia, zespół śpiewaczy „Wrocanianki" z Wrocanki, zespół śpiewaczy "Nadzieja" ze Zręcina, zespół śpiewaczy "Seniorzy" ze Świerzowej, zespół śpiewaczy "Chorkowianie" z Chorkówki, zespół śpiewaczy "Bobrzanie" z Bóbrki, zespół śpiewaczy "Jutrzenka" z Kopytowej, zespół "Mali Łęczanie" z Łęk Dukielskich, zespół teatralno-obrzędowy „Równianie" z Równego, zespół śpiewaczy "Ustrobianki" z Ustrobnej, zespół wokalny "Prządki" z Odrzykonia, zespół śpiewaczy "Przybowianki" z Przybówki, zespół śpiewaczy "Odrzykonianki" z Odrzykonia, zespół ludowy Mali „Lubatowianie" i zespół ludowy „Lubatowianie" z Lubatowej, zespół śpiewaczy „Jarzębina" z Piotrówki, zespół „Mali Rogowice" z Rogów, zespół śpiewaczy "Magnolia" z Podniebyla, zespół „Szarotka-Duklanie" z Dukli, zespół śpiewaczy „Kamratki" z Krosna-Turaszówki.
Ludowi artyści za każdym razem otrzymywali solidne porcje braw, a całe kolędowanie upłynęło wyjątkowo szybko w myśl porzekadła: „To, co dobre, szybko się kończy".

 

koledy łęki dukielskie wicestarosta

 

Przyszedł czas na wręczenie przedstawicielom zespołów okolicznościowych upominków, wspólne fotografie oraz krótkie podziękowania i życzenia które wygłosili: wicestarosta Andrzej Guzik, przewodniczący rady Andrzej Krężałek, ks. proboszcz Zdzisław Babiarz oraz przedstawiciel Stowarzyszenia „Jedność' Henryk Kyc.

 

koledy łęki dukielskie zbiorowe


Organizatorami Przeglądu byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „Jedność" z Łęk Dukielskich, Ośrodek Kultury w Dukli oraz parafia pw. NSPJ w Łękach Dukielskich.

Opuszczając gościnne Łęki Dukielskie – jak zwykle – wszyscy zapewniali o swoim powrocie z kolędą i pastorałką w przyszłym roku.

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner