IV Powiatowy Festiwal Świąt Bożego Narodzenia rozpoczął konkurs Małych Form Teatralnych – Jasełka, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Gminę Krościenko Wyżne.

W świątecznej scenerii Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym, 4 stycznia 2014 r., zaprezentowało się siedem zespołów ze szkół podstawowych: Zespół Teatralny przy SP w Dukli; teatrzyk „Baj" przy SP w Chorkówce; grupa teatralna „Bambotela" przy SP we Wrocance; zespół „Wesołe Nutki" przy SP w Wojaszówce; zespół „Małe Skarby" przy ZS w Moderówce; zespół „Osiris" przy ZS w Odrzykoniu.

jasełka 2014 baranki

Wszystkie grupy były doskonale przygotowane. Obok wydarzeń związanych z historią Narodzenia Pańskiego przedstawionych w różnorodny sposób i w różnej formie – nawiązując zarówno do czasów współczesnych jak i historii, młodzi aktorzy śpiewali i recytowali.

jasełka 2014 grupa

Jury w składzie: ks. Jan Szpunar, dyrektor Biblioteki w Krościenku Wyżnym Anita Fal i Aleksandra Żółkoś z Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli, oceniało m.in. kulturę słowa, grę aktorów, dostarczanie doznań religijnych i artystycznych oraz scenografię.
Jasełka, to także doskonała okazja do zaprezentowania dorobku szkół z terenu powiatu, kultywowanie pięknej tradycji, integracja środowisk szkolnych oraz doskonała zabawa.
Trud pracy zespołów został doceniony, a prezentacje wysoko ocenione, bowiem jurorzy, ze względu na wysoki poziom przedstawień, przyznali siedem równorzędnych pierwszych miejsc.

jasełka 2014 wicestarosta

Nagrody w postaci pamiątkowych stroików, książek, maskotek i słodyczy wraz z gratulacjami i podziękowania przekazali wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, wójt gminy Krościenko Wyżne Jan Omachel oraz radni powiatu Marek Aftanas i Andrzej Dziugan. W imieniu posła Piotra Babinetza, serdeczne życzenia i słowa uznania młodym aktorom, przekazała asystentka Katarzyna Guzik.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018