27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. 23 lata temu, tego dnia odbyły się pierwsze w powojennej Polsce wolne i w pełni demokratyczne wybory lokalne.
    Ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Święto upamiętnia to wydarzenie i przypomina o roli samorządu terytorialnego w Polsce.

Z tej okazji Wszystkim Radnym gmin i powiatu krośnieńskiego, Wójtom, Burmistrzom, pracownikom administracji samorządowej, działaczom regionalnych i lokalnych stowarzyszeń samorządowych składam serdeczne wyrazy podziękowania oraz uznania za trud i poświęcenie z jakim służycie lokalnej społeczności.
    Życzę pomyślności i wytrwałości w podejmowaniu działań, które przyczyniają się do dalszego rozwoju naszej wspólnoty terytorialnej.
    Życzę aby wasza służba, wasze wysiłki były zawsze zauważone i spotykały się z życzliwym wsparciem mieszkańców.

Jan Juszczak
Starosta Krośnieński