Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaPowiatowe obchody 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Iwona w Iwoniczu ? Zdroju.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz powiatu, gminy, radnych, służby mundurowe, dyrektorów szkół, jednostek organizacyjnych, młodzież oraz mieszkańców i kuracjuszy.

Become answers to common questions levitra canada based on Levitra and just how it can be one of the most efficient treatments you can be proud of struggling with male impotence seeking to enjoy sex repeatedly.

Als ough eventuele wijzigingen on uw visie tijdens het gebruik van dit geneesmiddel opmerkt, waarschuw setelah itu uw arts for zorgverlener zo spoedig mogelijk. where to buy levitra

And buy levitra online the best answers in the pharmaceutical industry : Levitra.


Eucharystia odprawiona została w intencji ojczyzny. W patriotycznej homilii ks. Rafał Wojdyła przypomniał, że 3 maja to także święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. – Dzisiejsze święto jest świadectwem naszych przodków, jest świadectwem ich wiary – mówił. Maryja chce być matką każdego z nas, dlatego powierzmy naszej Królowej swoją godność, ona nas nigdy nie zwiodła.
 

 


Drugą część rocznicowych obchodów wypełnił koncert chóru „Cantate” pod dyrekcją ks. Kazimierza Piotrowskiego. Piękny śpiew przeplatany był recytacją wierszy w wykonaniu laureatów VI Powiatowego Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej. Ta podniosła uroczystość była okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom tegoż konkursu. Podsumowując spotkanie starosta Jan Juszczak przypomniał, że jeszcze nie tak dawno za świętowanie i wspominanie 3 maja było się karanym. –Dobrze, że my dzisiaj możemy tak radośnie świętować i cieszę się, że tak liczne grono młodych chce uczestniczyć w naszym konkursie – podkreślił starosta. Bo przez to budujemy pamięć, ale też i budujemy patriotyzm i przypominamy historię. Jestem wdzięczny, że ten dzień mogliśmy  wspólnie uczcić i mam nadzieję, że każdy wyjdzie stąd tym faktem zbudowany – swoje wystąpienie zakończył słowami pieśni, która stała się manifestacją uczuć patriotycznych „Boże coś Polskę, przez tak liczne wieki, otaczał blaskiem potęgi i chwały (...), pobłogosław naszą Ojczyznę, pobłogosław ziemię krośnieńską”.

Po nabożeństwie delegacje prowadzone przez Gminną Orkiestrę z Iwonicza i poczty sztandarowe przeszły pod Krzyż Milenijny gdzie złożyły kwiaty i wieńce oddając hołd tym, którzy polegli w obronie ojczyzny.
 

Podczas tak ważnego święta nie mogło zabraknąć lekcji historii. Referat na temat okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja wygłosił Kazimierz Twaróg, dyrektor ZS w Iwoniczu – Zdroju. Organizatorami 3-majowego święta było Starostwo Powiatowe w Krośnie i Gmina Iwonicz-Zdrój.

 

 

Wyniki konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej:

 

Szkoły Podstawowe:


I m. – Gabriela Podkul (Krościenko Wyżne)

II m. – Maciej Maląg (Ustronna)

III m. – Sara Sabat (Sieniawa)

III m. – Dobromiła Sochacka (Jedlicze)

Wyróżnienia: Laura Woźniak (Głosce), Eliza Motyka (Kopytowa)

 

Gimnazja:


I m. – Karolina Aszklar (Lubatowa)

II m. – Weronika Bieszczad  (Miejsce Piastowe)

III m. – Klaudia Biedka (Świerzowa)


Wyróżnienie: Agnieszka Brzana (Iwonicz – Zdrój)


Szkoły Ponadgimnazjalne:


Trzy pierwsze miejsca ex equo – Katarzyna Bober (ZS Iwonicz); Angelika Bocheńska (ZS Jedlicze); Kamila Niemczyk (LO Rymanów)

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner