Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

W sobotę 1 września br w Iwoniczu Zdroju odbył się Powiatowy Festiwal Smaków Regionalnych. Mieszkańcy Iwonicza Zdroju oraz kuracjusze w godzinach popołudniowych i wieczornych przeżyli ucztę duchową i smakową.

Wszystkim bardzo smakowały różne potrawy a szczególnie te, które zawierały cebulę. Podczas festiwalu został ogłoszony konkurs na najlepszego cebuloka.
Na scenie na Placu Dietla wystąpiły: Iwonicka Orkiestra Dęta, Mali, Młodzi i Dorośli Lubatowianie, Studio Piosenki „Prym” reprezentujące GOK Iwonicz Zdrój, Zespół „Slavia Dixieland Band” z Niebylca oraz Zespół Rockowy z Budapesztu MegEgyKor tłumacząc na język polski „Jeszcze jedna Kolejka”. Zespół ten reprezentował XVII Dzielnicę Budapesztu – od 10 lat partnera Powiatu Krośnieńskiego. Jednym z pięciu członków MegEgyKor jest Burmistrz tej dzielnicy Lavente Riz.
Muzyka rockowa w wykonaniu Węgrów porwała publiczność. Koncert się przedłużył na życzenie publiczności i z pewnością zostanie na długo w pamięci mieszkańców i kuracjuszy.

Grażyna Ostrowska

Galeria zawiera 19 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018