Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

W Konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, jednostki OSP, biblioteki gminne, gminne domy kultury oraz grupy nieformalne złożone z osób dorosłych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców.

Wymienione organizacje mogą ubiegać o dotacje na realizację własnych projektów mających wyposażyć młodych ludzi w niezbędne umiejętności skutecznego radzenia sobie w życiu niezależnie od miejsca, ludzi i sytuacji.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, w których młodzież poprzez aktywne działania będzie rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także podnosić umiejętności społeczne. Dzięki udziałowi w projektach, młodzi uczestnicy mają zobaczyć, że ich sukces zależy od nich samych i to w większym stopniu niż się im wydaje. Niech młodzi z małych miejscowości poczują się ważni i zauważeni, ich życie może zależeć od nich samych i do tego może być pasjonujące!

Realizacja jak największej liczby projektów w ramach Programu pozwoli na zwiększenie szans na udany start w dorosłe życie, może być także szansą dla lokalnych podmiotów na zdobycie cenny doświadczeń i umiejętności, a tym samym na rozwój potencjału środowiska.

Uczestnikami projektów powinna być młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 tyś. mieszkańców).

W Regionalnym Konkursie Grantowym można ubiegać się o dofinansowanie do 8 500 zł. na minimum sześciomiesięczne projekty realizowane pomiędzy 1.02.2019 r. a 31.08.2019 r.

Wnioski można składać do 25 października 2018 roku, do godziny 12.00.

Szczegółowych informacji udziela:

Artur Łęga,