Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

W związku z Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Kopytowej zaprasza dzieci i młodzież z powiatu krośnieńskiego do udziału w konkursie plastycznym pt: "Niepodległa w polskie serca wpisana".
Konkurs jest jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu; "Czas Niepodległej”.

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kopytowej.  Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Krośnieńskiego. (Opiekun konkursu – P. Bożena Pęcak, P. Agnieszka Brzozowska,  P. Ewa Bal (Fundator nagród – Starosta Powiatu Krośnieńskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kopytowej).
2. Cel konkursu:
• Umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania ich talentu artystycznego poprzez subiektywną interpretację plastyczną tematu: "Niepodległa w polskie serca wpisana”.
• Odwołanie się do nieprzemijających wartości wychowania rodzinnego w duchu wzajemnej miłości i szacunku do Ojczyzny, zainteresowanie dziejami narodu. docenienie wysiłków wielu pokoleń Polaków w walce o niepodległość i suwerenność Polski, ożywienie uczuć patriotycznych.
• Rozwijanie wyobraźni, pogłębianie umiejętności kreatywnego myślenia plastycznego oraz wyzwalanie radości ,,tworzenia”.
• Pogłębianie wiedzy historycznej, zaprezentowanie własnych  wyobrażeń o wydarzeniach związanych z Niepodległą Polską.
• Prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży.
• Stworzenie możliwości konfrontacji osiągnięć rówieśniczych w dziedzinie sztuk plastycznych, wymiana doświadczeń twórczych.
• Uwrażliwianie na sztukę, kształtowanie wrażliwości i umiejętności dostrzegania  piękna w codziennym życiu.
3. Zasady Konkursu:
Konkurs adresowany jest do jest dla uczniów klas IV – VIII, III gimnazjum oraz uczniów  klas ponadgimnazjalnych  z terenu powiatu krośnieńskiego.
Prace będą oceniane w trzech  kategoriach wiekowych :
• kategoria I – klasy IV- VI
• kategoria II – klasy VII – III gimnazjum
• kategoria III – klasy ponadgimnazjalne
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do wydarzeń historycznych, związanych z walką Polaków o niepodległość i suwerenność Ojczyzny. Uczeń może wykonać tylko jedną pracę.
4. Praca powinna być wykonana, w dowolnej technice i formacie (np. rzeźba, malarstwo, collage, graffiti…).
Na odwrocie należy umieścić:  tytuł pracy, imię i nazwisko autora, nazwę i adres szkoły, klasę, imię  i nazwisko opiekuna konkursu, nr telefonu szkoły/ opiekuna. Na odwrocie należy ponadto umieścić oświadczenie uczestnika konkursu, rodzica oraz klauzulę informacyjną przy konkursach, zawodach międzyszkolnych.
5. Uczestnik konkursu wypełnia oświadczenie, że praca nie narusza praw autorskich innych osób i jest w pełni dziełem jego autorstwa. Rodzic/opiekun prawny musi wyrazić zgodę na udział dziecka w konkursie plastycznym, zgodę na przetwarzanie przez organizatora konkursu danych osobowych, publikowanie pracy dziecka w materiałach promocyjnych, prezentacjach pokonkursowych oraz w innych formach utrwaleń (załącznik nr 1).
Zgłoszenie prac jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich.
6. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.
7. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 28 IX 2018 r. do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej (do sekretariatu szkoły lub do P. Bożeny Pęcak opiekuna konkursu). Prace dostarczone po tym terminie oraz prace bez załączonych oświadczeń i klauzuli informacyjnej nie będą oceniane w konkursie.
8. Powołane przez opiekuna jury konkursu wybierze najciekawsze prace, których autorzy zostaną nagrodzeni.
Kryteria oceny:
• pomysłowość,
• estetyka,
• ogólne wrażenie artystyczne,
• umiejętność wyrażania przez dowolną technikę plastyczną historii Polski oraz  wyobrażeń, związanych z walką Polaków o niepodległość i suwerenność Ojczyzny.
• umiejętność wyrażania przez sztukę piękna Ojczystej Ziemi.
9. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród laureatom oraz podsumowanie przedsięwzięć związanych z Jubileuszem 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, organizowanych przez naszą placówkę nastąpi 14 X 2018 r. podczas imprezy plenerowej przy Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej.
Autorzy nagrodzonych prac i opiekunowie zostaną poinformowani o uczestnictwie w uroczystości w terminie wcześniejszym.
10. Opiekunowie konkursu przewidują zorganizowanie wystawy prac konkursowych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kopytowej.
Powyższy regulamin konkursu znajduje się pod adresem www.kopytowa.pl.

Załącznik do pobrania.

• Nasz powiat VII VIII 2018