Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaPowiat Krośnieński zakończył remont drogi powiatowej nr 1942R Chrząstówka – Bajdy. Inwestycja została zrealizowana z programu usuwania klęsk żywiołowych, na którą Powiat Krośnieński otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 650 tys. złotych.
Oficjalny odbiór odbył się 16 lipca br. w obecności przedstawicieli Zarządu Powiatu Aleksandra Mercika i Iwony Stefanik, dyrektora PZD Marka Pepery oraz przedstawicieli wykonawcy, którym był RBDiM w Krośnie Bartosza Zdzieby i kierownika budowy Ryszarda Fica.

Zakres prac obejmował m.in. wykonanie nawierzchni jezdni na długości 2632 m, ścięcie i uzupełnienie poboczy oraz oczyszczenie rowów. Zniszczona na skutek powodzi w 2011 r. wymagała naprawy. Liczne przełomy i wyboje stwarzały zagrożenie dla użytkowników drogi.   
Obecny na otwarciu drogi dyrektor Aleksander Mercik przypomniał, że jest to czwarte zadanie inwestycyjne w obecnej kadencji związane z odbudową drogi powiatowej na terenie Gminy Wojaszówka zrealizowane ze środków powodziowych. -Tym samym wszystkie drogi powiatowe na terenie Gminy, które ucierpiały w wyniku powodzi i obfitych opadów deszczu w latach 2010 – 2014 zostały wyremontowane.
Cieszę się, że to zadanie zostało zakończone bo otrzymaliśmy środki finansowe z MSWiA  na odbudowę kolejnych dróg zniszczonych w wyniku powodzi w roku 2010 i musimy skupić się na jak najszybszym ogłoszeniu przetargów – podkreślił dyrektor A. Mercik.
Dyrektor w imieniu Zarządu Powiatu podziękował Wójtowi i Radzie Gminy Wojaszówka za wsparcie finansowe w realizacji tego zadania w kwocie 80 tys. złotych. Słowa podziękowania skierował na ręce radnej Iwony Stefanik, która mocno zabiegała aby to zadanie znalazło się na liście wniosków o dofinansowanie jak również sołtys Marii Gajda za bieżący udział podczas prac remontowych.
Wykonawcom życzył realizacji wielu inwestycji, które poprawią bezpieczeństwo i przyczynią się do dalszego rozwoju firmy.
Wartość całkowita inwestycji wyniosła 815 298 zł.

 

Galeria zawiera 4 zdjęcia, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner