Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu - po raz kolejny okazał się wielki duchem. 25 marca  na sali widowiskowej Orlen Południe  w Jedliczu odbył się VI Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Kubusia”, którego organizatorami byli uczniowie i absolwenci szkoły. Tym razem prosili o wsparcie dla ośmioletniego Kubusia Moskala z Korczyny.

Kubuś cierpi na dystrofię mięśniową, chorobę genetyczną prowadząca do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni.
Rodzice codziennie walczą o jak najdłuższą samodzielność dla chłopca. Codzienna rehabilitacja, wyjazdy na konsultacje do kliniki warszawskiej, leki spowalniające przebieg choroby sprowadzane z Niemiec przekraczają możliwości finansowe rodziny. Z tego powodu to dla Niego tym razem zapełniła się scena dźwiękami muzyki.Symbolicznej inauguracji koncertu dokonała Jan Juszczak Starosta Powiatu Krośnieńskiego, który już po raz szósty przyjął honorowy patronat nad wydarzeniem.
Jak co roku do udziału w koncercie zgłosiło się wielu młodych, utalentowanych artystów o „wielkim sercu”. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy I C Szkoły Podstawowej im. A. Fredry, pod kierunkiem pani Jadwigi Pelczar (wychowawczymi klasy),wokaliści: Gabrysia Kmon, Ola Dyszkowska, Przemek Mozelwski, Dominika Góra i Maciek Niedziela, Ewa Szpak i Adrian Pawluś oraz Orkiestra Dęta OSP z  Iskrzyni pod kierunkiem Wiesława Wojnara.
W roli prowadzących wystąpili: Piotr Baca i Mateusz Giemza.
Koncertowi towarzyszyła licytacja, którą skutecznie z niezwykłą charyzma poprowadziły panie:  Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze i Barbara Barwikowska – reprezentująca Wolną Grupę Motocyklową SHERIF RIDERSE.
Ale organizatorzy podkreślają, że VI Koncert Charytatywny „Gramy i śpiewamy dla Nikoli” to zaangażowanie i pomoc wielu ludzi, dzięki którym ta impreza miała tak wyjątkowy charakter.  Należą do nich między innymi:  Jan Juszczak – Starosta Powiatu Krosnieńskiego, Jolanta Urbanik – Burmistrz Gminy Jedlicze, Joanna Bril, Wojciech Tomkiewicz, Tomasz Jurzysta - oświetlenie, Adrian Pawluś, Jakub Skibiński, Konrad Bargiel -JACOB SOUND SYSTEM – nagłośnienie, Tadeusz Kruczek – Winnica WIARUS, Patrycja Longawa, Jerzy Duda  - FormArt Jedlicze, Beata Misygar - B&M "TWÓJ STYL"
O tym, że koncerty organizowane przez uczniów naszej szkoły cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem świadczy licznie zapełniona widownia.

Galeria zawiera 16 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018