Po raz piętnasty w Krośnie odbyły się Targi Edukacyjne, podczas których swoje stoiska prezentowały szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Jak co roku zainteresowanie było bardzo duże.

Szacuje się, że targi odwiedziło około 1800 gimnazjalistów. Mają one pomóc uczniom w podjęciu trudnej decyzji jaką jest wybór dalszej edukacji.
Podczas targów młodzi ludzie mogli zdobyć informacje na temat kierunków kształcenia, rekrutacji, dodatkowych zajęciach i atmosferze panującej w danej placówce oraz porozmawiać z doradcami zawodowymi na stoisku poradni psychologiczno – pedagogicznych.
Szkoły dla których organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński dostosowują swoją ofertę kształcenia do zmieniającego się zapotrzebowania na rynku pracy i własnych możliwości w zakresie bazy i kadry. Oferują atrakcyjne kierunki kształcenia, wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracownie dydaktyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt, ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych oraz staże zagraniczne.
Na tegorocznych targach zaprezentowały się m.in.: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu, Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju, Zespół Szkół w Iwoniczu, Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu.
Wszyscy zainteresowani otrzymali informatory dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019. Oferta edukacyjna szkół prowadzonych przez powiat dostępna jest także na stronie internetowej: www.powiat.krosno.pl w menu Edukacja.

Galeria zawiera 7 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018