Starosta Krośnieński Jan Juszczak powołał nowego komendanta Społecznej Straży Rybackiej, którym został Dawid Dąbrowski.
Wręczenie aktu powołania odbyło się na sesji Rady Powiatu w dniu 16 lutego br. w obecności radnych i zaproszonych gości.

Po prawej stoi Jan Juszczak, odczytuje do mikrofonu akt powołania dla nowego komendanta Społecznej Straży Rybackiej Dawida Dąbrowskiego

Rada Powiatu Krośnieńskiego 19 kwietnia 2000 r. podejmując uchwałę zdecydowała o tym, aby w naszym powiecie funkcjonowała Społeczna Straż Rybacka. Nie jest to zapis obligatoryjny dla każdego samorządu szczebla powiatowego. Jak podkreślił starosta - Samorząd Powiatu Krośnieńskiego zdecydował się, aby taką Straż utworzyć i powołać, ponieważ na naszym terenie mamy kilka ważnych wód, np. zbiornik w Sieniawie, a zadania które są przypisane dla SSR zmierzają do tego, aby chronić szeroko rozumianą faunę, florę i wody. Regulamin, który jest elementem związanym z tą uchwałą stanowi, że na czele Społecznej Straży Rybackiej stoi komendant, którego powołuje i odwołuje, bez określenia czasowego, decyzją swoją Starosta. Wręczając akt powołania wraz z odznaką strażnika Straży Rybackiej starosta podkreślił, że pozostaje w nadziei, że to co zostało wstępnie nakreślone zostanie rozwinięte dla dobra przede wszystkim naszej przyrody. Życzył zapału, stanowczości i wsparcia.
Komendant Dawid Dąbrowski w swoim wystąpieniu powiedział – Przez ostatnie dwa lata bacznie obserwowałem wędkarzy i otaczające ich środowisko. Dostrzegłem wiele aspektów, które wymagają poprawy i podjęcia określonych działań przeciwko łamaniu przepisów i zwalczaniu negatywnych postaw. Nowy komendant chce zwrócić uwagę na kłusowników i problem zaśmiecania rzek i zbiorników. Dostrzega konieczność edukacji poprzez organizowanie prelekcji mających na celu podnoszenie świadomości uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnej. Widzi także konieczność współpracy z Policją, Strażą Miejską oraz Państwową Strażą Rybacką.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01