Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaZnamy już nazwiska najpopularniejszych i najlepszych sportowców, trenera i działacza powiatu krośnieńskiego w 2017 roku. Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas jubileuszowej gali, która odbyła się w Gimnazjum w Świerzowej Polskiej, 15 lutego 2018r.

Organizatorami plebiscytu byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, urzędy gmin z powiatu krośnieńskiego i tygodnik „Nowe Podkarpacie”. Współorganizatorem uroczystości była Gmina i GOK w Chorkówce oraz Gimnazjum i SP w Świerzowej Polskiej.. Do przygotowania tego przedsięwzięcia organizatorzy desygnowali swoich przedstawicieli i w ten sposób powstała 16 osobowa Kapituła, której przewodniczył Kazimierz Gładysz, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego.
Plebiscyt dotyczy popularności nominowanych, a nie wyników sportowych. Wśród osób nominowanych, co jest zaszczytem dla nominowanego, znalazły się nazwiska osób które mają na swoim koncie sportowe sukcesy i osiągnięcia. Spośród kilkudziesięciu kandydatur swoich faworytów wybierali czytelnicy tygodnika „Nowe Podkarpacie”. To oni głosując poprzez wysyłanie kuponów i SMS-ów zdecydowali kto otrzyma zaszczytny tytuł „Najlepszego Sportowca, Trenera i Działacza”.
Za najpopularniejszego działacza uznano Jana Rogalskiego, prezesa Klubu Sportowego ”Kotwica” Korczyna. Wśród nominowanych działaczy znaleźli się: Radosław Sidor; Bogdan Farbaniec; Edward Jakieła; Marek Sawczuk; Wiesław Gryzowski; Grzegorz Bargiel; Mariusz Biskup; Mariusz Rogala; Łukasz Grzesik.
Tytuł najpopularniejszego trenera zdobył Paweł Gazda, trener piłki nożnej w Klubach „Kotwica” Korczyna i Rotar Węgłówka. Lista pozostałych nominowanych trenerów: Elżbieta Hryniak; Mariusz Jakieła; Witold Zatorski; Grzegorz Argasiński; Piotr Bril; Ewelina Fijołek; Piotr Drozd.
Najpopularniejszym sportowcem 2017 roku został Konrad Urbanek, piłkarz, doświadczony pomocnik V ligowej drużyny z Klubu „Kotwica” Korczyna.
Kolejne miejsca wśród najpopularniejszej piątki sportowców zajęli:
2.Ewelina Marcisz, reprezentantka MKS Halicz Ustrzyki Dolne, uprawia narciarstwo biegowe;
3.Kryspin Paradysz, zawodnik Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, młodzieżowy mistrz Polski;
4. Kacper Cichoń, piłkarz, zawodnik „Pogoni” Szczecin;
5. Jan Rodzinka, zawodnik reprezentujący Klub Biegacza Athletic Zręcin.
Po raz kolejny nagrody dla najlepszych sportowców przyznał Starosta Krośnieński. Wyboru kandydatów do tego tytułu dokonała Kapituła plebiscytu, biorąc pod uwagę osiągnięcia i wyniki sportowe, przyznała siedem nagród w trzech kategoriach: najlepsi sportowcy; najlepsi piłkarze i najlepszy sportowiec niepełnosprawny.
Najlepsi piłkarze: I m. – Kacper Cichoń, piłkarz Karpat Krosno, obecnie gra w „Pogoni” Szczecin; II m. Paweł Fydrych, grający trener seniorskiej drużyny „Start” Rymanów; II m. – Robert Kozubal, napastnik :Partyzant” Targowiska.
Najlepsi sportowcy: I m. – Ewelina Marcisz, uprawia narciarstwo biegowe; II m.- Weronika Kołek, lekkoatletka uprawiająca biegi; III m. – Weronika Bykowska, strzelectwo sportowe.
Najlepszy zawodni niepełnosprawny: Piotr Grabowski, uprawia narciarstwo i biathlon.
Laureatom nagrody wraz z najlepszymi życzeniami i pamiątkowymi statuetkami wręczali: przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, starosta Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, prezes tygodnika „Nowe Podkarpacie” Tadeusz Więcek oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu
Na zakończenie spotkania głos zabrali gospodarze uroczystości starosta Jan Juszczak i wójt gminy Chorkówka Andrzej Koniecki, którzy jeszcze raz pogratulowali bohaterom wieczoru.
-  Od 17 lat przemierzamy powiat krośnieński wraz z najpopularniejszymi sportowcami, trenerami i działaczami wskazanymi przez mieszkańców naszego powiatu, ale też z najlepszymi sportowcami gmin wybranymi przez Kapitułę, która  corocznie rozpatruje kandydatury zgłaszane przez władze samorządowe powiatu krośnieńskiego – mówił w wystąpieniu starosta Jan Juszczak. Przy okazji Święta Sportu mamy sposobność  zobaczyć bogactwo, zarówno młodych jak i tych starszych ludzi, którzy mają różne pasje, zainteresowania, zdolności. Nasza ziemia, aż kipi bogactwem uzdolnionych ludzi, nie tylko sportowo, ale też piękną mozaiką kultury, którą możemy zobaczyć przy okazji Gali Sportu Powiatu. I za te 17 lat dziękuję, co wielokrotnie podkreślałem, władzom samorządowym za wspierane tych młodych ludzi, którzy wylewają litry potu, aby osiągać dobre wyniki i sprawić radość nam wszystkim. To władze samorządowe wspierają trenerów, którzy mają pomysły, którzy chcą aby te wyniki były jak najlepsze i dawały satysfakcję wszystkim. To władze samorządowe wspierają tych działaczy, którzy czynią wszystko, aby niekiedy w trudnych warunkach nie zabrakło w miarę możliwości tego wszystkiego co jest potrzebne do uprawiania różnych dziedzin sportu. I za to Wam, drogie Koleżanki i Koledzy Samorządowcy dziękuję. Natomiast sportowcom, trenerom i działaczom dziękuje za zaangażowanie i za to, ze jesteście. Podziękowania należą się również współorganizatorom, czyli władzom samorządowym gminy Chorkówka z wójtem Andrzejem Konieckim na czele, a także GOK z dyrektorem Bogusławem Packiem. Wdzięczny jestem również pani Grażynie Ostrowskiej, za to, że przez 17 lat czuwała nad organizacją i przebiegiem kolejnych edycji plebiscytu. Gratuluję wszystkim nominowanym i nagrodzonym i życzę sukcesu nam wszystkim w tych obszarach za które  jesteśmy odpowiedzialni i w tym wszystkim co podejmujemy. Potrzebny jest nam sukces bo on daje energię do działania. I tego Państwu życzę, na co dzień  na przyszłość.
Uroczystość uatrakcyjniły występy muzyczne, taneczne i sportowe. Na scenie wystąpili: kapela ludowa „Duklanie”, zespół taneczny „Day Stars” z Chorkówki, wokalistki Emilia Tyburska, Monika Nowak, Daria Samborowska, judocy z UKS „Jasiołeczka”, zespół muzyczny „MGK Milenium” z Odrzykonia, zespół taneczny „Omega” z Chorkówki.
Głównym sponsorem imprezy był Bank Spółdzielczy z Rymanowa.

Galeria zawiera 30 zdjęć z Finału XVII Plebiscytu, które ilustrują przebieg imprezy szczegółowo opisany w tekście: wręczanie statuetek najlepszym działaczom, sportowcom i trenerom Powiatu Krośnieńskiego oraz występy zespołów artystycznych.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner