Po raz kolejny Fundacja WOŚP zezwoliła na utworzenie sztabu w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. Do pracy w tym niewielkim sztabie od wielu lat zgłaszają się osoby o wielkim sercu, które w dniu finału pracują dla dobra innych.

W tym roku do sztabu należało 47 wolontariuszy, wśród których byli uczniowie z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu i z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu oraz uczniowie z krośnieńskich szkól. Jak co roku, dopisali absolwenci obu szkół, którzy kwestują od wielu lat.
Dla Kamila Wasylewicza, Piotra Mielecha i Tomasza Łukaszewskiego (absolwentów Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu) było to już jedenasty finał.
14 stycznia br mieszkańcy gminy Jedlicze okazali się bardzo hojni. Wolontariusze z jedlickiego sztabu zebrali bowiem kwotę 15226,89 zł. Dodatkowo w puszkach znalazła się obca waluta.
Rekordzistami jeśli chodzi o kwotę zebranych pieniędzy okazali się : Szymon Sajdak (LO im. M. Konopnickiej w Jedliczu) – 2091,18 zł., Kamil Wasylewicz (absolwent Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu) – 1210,18 zł, Mateusz Tomkiewicz (uczeń Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu) – 1005,97 zł.
Słowa uznania należą się nie tylko wolontariuszom, ale i pomocnikom, bez których praca sztabu byłaby trudniejsza. W sztabie pracowali uczniowie Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu: Michał Szufnarowski, Sebastian Furman, Albert Sanocki, Jakub Lidwin, Dawid Gajewski, Joanna Tabisz - studentka PWSZ w Krośnie oraz Krzysztof Bienia, Konrad Bargiel i Tomek Chorzępa - absolwenci ZS im. AK w Jedliczu, którzy pomagali w liczeniu i pakowaniu pieniędzy.

Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i deklarujemy, że będziemy grać w orkiestrze Jurka Owsiaka: „do końca świata, i o jeden dzień dłużej” .
Grażyna Twardzik – szefowa sztabu WOŚP w Jedliczu

Wolontariusze: Dawid Gajewski, Szymon Sajdak, Piotr Baca, Mateusz Giemza, Łukasz Cichoń, Damian Cyrulik, Aleksandra Franus, Patryk Gałuszka, Łukasz Goleń, Karolina Jasłowska, Ewa Kapusta, Anna Klocek, Izabela Kudroń, Tomasz Łukaszewski, Kamil Łukaszewski, Piotr Mielech, Weronika Młocek, Justyna Muszańska, Damian Orszak, Jakub Pankiewicz, Jakub Pomprowicz, Krzysztof Półchłopek, Aleksandra Rozpara, Krystian Sajdak, Patryk Szal, Dominik Szczur, Radosław Świdrak, Katarzyna Wajda, Kamil Wasylewicz, , Klaudia Wielobób, Grzegorz Żychowski, Mirosław Ginalski, Anita Bugiel, Jakub Leśniak, Sebastian Dubiel, Maciej Szepieniec, Monika Czupryn, Ewelina Baran, Aleksandra Kozioł, Patryk Mrokowski, Joanna Półchłopek, Mateusz Pęcak, Weronika Dubis, Konrad Michniewski, Mateusz Tomkiewicz, Przemysław Lepucki, Natalia Kosiek, Paweł Betlej.

• nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01