Kolejną imprezą organizowaną w ramach Powiatowego Festiwalu Świąt Bożego Narodzenia był koncert kolęd w Głowience.
Tradycyjnie odbył się w kościele parafialnym pw. Maksymiliana Marii Kolbego, 7 stycznia 2018 roku.

Podczas koncertu wystąpiły trzy chóry: chór „Koloryt” z Rymanowa, chór „Karmel” ze Stropkova na Słowacji i chór „Echo” z Krosna. Świąteczne występy chórów to znakomita okazja by wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu chóralnym i wspólnie pokolędować.

Koloryt

Jako pierwszy wystąpił chór „Koloryt” z Rymanowa, który powstał w 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury. Od prawie trzech lat dyrygentem jest Iwona Tylka, a kierownikiem artystycznym Stanisław Salomon.

Karmel

Następnie zaprezentował się słowacki chór „Karmel”. Chór powstał 38 lat temu, założył go Andrzej Nabożny, który do dnia dzisiejszego jest jego dyrygentem, kierownikiem i aranżerem. Śpiewa głównie pieśni kościelne, ale również narodowe i ludowe.

Echo

Koncert zakończył występ krośnieńskiego chóru „Echo”, działającego przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Na scenie występuje ponad 66 lat W swoim repertuarze ma szeroki wybór pieśni religijnych, świeckich, patriotycznych, a także ludowych. Prezesem chóru jest Danuta Chochołek, a dyrygentem Mariola Rybczak, którą podczas koncertu zastąpiła Aleksandra Fiołek – Matuszewska.
Kierownicy i dyrygenci chórów otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Powiatu Krośnieńskiego Kazimierza Gładysza i radnej powiatu Teresy Sirko pamiątkowe lampiony.

wspolne koledowanie

Za wspaniały koncert w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Krośnieńskiego dla wszystkich uczestników słowa podziękowania i najlepsze życzenia dalszych sukcesów i wszelkiej pomyślności w pracy artystycznej przekazał przewodniczący K. Gładysz.
Spotkanie zakończyło się wspólną kolędą „Wśród nocnej ciszy”.
Organizatorami koncertu było Starostwo Powiatowe w Krośnie i Rada Sołecka z Głowienki.

• Nasz Powiat 02 2018