W świątecznej scenerii przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym odbył się konkurs Małych Form Teatralnych – Jasełka 2018.

Celem imprezy, która rozpoczęła Powiatowy Festiwal Świąt Bożego Narodzenia jest promocja twórców i wykonawców, pielęgnacja tradycji oraz ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania. Jasełka to także doskonała okazja do zaprezentowania dorobku szkół z terenu powiatu, integracja środowisk szkolnych oraz doskonała zabawa dla najmłodszych artystów.
W tym roku zaprezentowało się osiem zespołów: grupa teatralna przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym, zespół teatralny przy SP w Dukli, zespół teatralny przy SP w Moderówce, zespół „Śpiewające Aniołki” przy SP w Odrzykoniu, zespół teatralny przy SP w Komborni, zespół teatralny „Vitalni” przy SP w Sieniawie, grupa teatralna „Wolontariusze” przy SP w Iwoniczu i zespół „Zgraja Pana Boga” przy SP w Komborni.
Obok wydarzeń związanych z historią Narodzenia Pańskiego przedstawionego w różnej formie, występy zawierały elementy śpiewu, recytacji i tańca. Wszystkie grupy były doskonale przygotowane. Przedstawienia wywarły ogromne wrażenie zarówno na publiczności, która nagradzała występy brawami jak i jury w składzie: Aleksandra Żółkoś – przewodnicząca, Alicja Fejkiel – Guzik, ks. prałat Krzysztof Pastuszak i Grażyna Ostrowska. Jurorzy mieli nie lada problem z oceną, gdyż poziom był bardzo wysoki i wyrównany, oryginalna aranżacja, barwne stroje, wspaniałe rozwiązania inscenizacyjne.
Wszyscy artyści zostali nagrodzeni i otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze, które wraz z najlepszymi gratulacjami i podziękowaniami przekazali wicestarosta Adolf Kasprzyk, wójt gminy Krościenko Wyżne Jan Omachel oraz sekretarz gminy Alicja Fejkiel – Guzik.
Nagrodę specjalną otrzymali bracia z Odrzykonia: Marcel, Gracjan i Krystian Wójcikiewicz, młodzi, dobrze zapowiadający się muzycy, którzy urzekli wszystkich swoimi występami.
Na zakończenie spotkania głos zabrał Wicestarosta krośnieński Adolf Kasprzyk, który przypomniał, że Powiat Krośnieński już od wielu lat w okresie świątecznym organizuje cykl imprez i konkursów o tematyce świąt Bożego Narodzenia, które cieszą się dużą popularnością i na stałe wpisały się w kalendarz imprez powiatu. W imieniu samorządu – Rady i Zarządu Powiatu podziękował wszystkim zespołom, które chętnie odpowiedziały na zaproszenie i wzięły udział w konkursie oraz nauczycielom i opiekunom za pomoc w przygotowaniu młodych artystów. Słowa podziękowania skierował także do gospodarzy wójta gminy i pracowników za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Wyniki konkursu
Kategoria klasy I – III