Powiat Krośnieński zakończył realizację inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 1962R Krosno – Czarnorzeki – Jasienica Rosielna w miejscowości Korczyna.
Roboty rozpoczęły się 25 października br. przegląd i odbiór odbył się 20 grudnia br. w obecności przedstawicieli Zarządu Powiatu - wicestarosty Adolfa Kasprzyka, dyrektora Aleksandra Mercika, Iwony Stefanik, radnych powiatu Jana Krygowskiego i Mariana Pelczara, kierownika budowy Lucjana Dzwonkowicza, inspektora nadzoru Antoniego Wielgusa i wiceprezesa Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Bartosza Zdzieby.
Zadanie obejmowało przebudowę niewielkiego bo 700 m odcinka drogi, ale bardzo ważnego z punktu widzenia mieszkańców Korczyny i Odrzykonia oraz turystów licznie odwiedzających malownicze tereny Zamku Kamieniec. Po ubiegłorocznej zimie droga była w fatalnym stanie wymagała pilnej modernizacji, głównie w zakresie wzmocnienia podbudowy oraz położenia nowej nawierzchni. Wyłącznie ze środków budżetu powiatu udało się jeszcze w tym roku zrealizować inwestycję. Zakres prac obejmował m.in. roboty ziemne, odwodnienie, poszerzenie jezdni, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, umocnienia skarp i dna rowu oraz wykonanie oznakowania bezpieczeństwa ruchu. Wartość całkowita zadania wyniosła 629 375 zł.
Z uwagi na konieczność zapewnienia większego bezpieczeństwa użytkowników drogi, na zwężeniu w obrębie Zamku, zainstalowano inteligentną sygnalizację świetlną. Zamówienie realizowane było w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą systemu była firma AGZ Sp. zo.o z Krosna. To zadanie również zostało w całości sfinansowane z budżetu powiatu. Łączna wartość inwestycji to około 700 tys. zł. Uruchomienie sygnalizacji nastąpi po zapewnieniu dostawy energii, montażu licznika, podpisaniu umowy z dostawcą energii.

• Nasz Powiat 02 2018