Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaPowiat Krośnieński zakończył realizację inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 1962R Krosno – Czarnorzeki – Jasienica Rosielna w miejscowości Korczyna.
Roboty rozpoczęły się 25 października br. przegląd i odbiór odbył się 20 grudnia br. w obecności przedstawicieli Zarządu Powiatu - wicestarosty Adolfa Kasprzyka, dyrektora Aleksandra Mercika, Iwony Stefanik, radnych powiatu Jana Krygowskiego i Mariana Pelczara, kierownika budowy Lucjana Dzwonkowicza, inspektora nadzoru Antoniego Wielgusa i wiceprezesa Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Bartosza Zdzieby.
Zadanie obejmowało przebudowę niewielkiego bo 700 m odcinka drogi, ale bardzo ważnego z punktu widzenia mieszkańców Korczyny i Odrzykonia oraz turystów licznie odwiedzających malownicze tereny Zamku Kamieniec. Po ubiegłorocznej zimie droga była w fatalnym stanie wymagała pilnej modernizacji, głównie w zakresie wzmocnienia podbudowy oraz położenia nowej nawierzchni. Wyłącznie ze środków budżetu powiatu udało się jeszcze w tym roku zrealizować inwestycję. Zakres prac obejmował m.in. roboty ziemne, odwodnienie, poszerzenie jezdni, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, umocnienia skarp i dna rowu oraz wykonanie oznakowania bezpieczeństwa ruchu. Wartość całkowita zadania wyniosła 629 375 zł.
Z uwagi na konieczność zapewnienia większego bezpieczeństwa użytkowników drogi, na zwężeniu w obrębie Zamku, zainstalowano inteligentną sygnalizację świetlną. Zamówienie realizowane było w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą systemu była firma AGZ Sp. zo.o z Krosna. To zadanie również zostało w całości sfinansowane z budżetu powiatu. Łączna wartość inwestycji to około 700 tys. zł. Uruchomienie sygnalizacji nastąpi po zapewnieniu dostawy energii, montażu licznika, podpisaniu umowy z dostawcą energii.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner