Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaZ inicjatywy prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej dr Lucyny Samborskiej w Starostwie Powiatowym w Krośnie w dniu 14 grudnia br. odbyło się spotkanie aptekarzy z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.
Celem spotkania było omówienie współpracy samorządu aptekarskiego z samorządem powiatowym oraz bieżących spraw. Witając przybyłych gości prezes PORA złożyła na ręce urzędującego członka Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Aleksandra Mercika serdeczne podziękowania dla Starosty Krośnieńskiego, Rady Powiatu i przewodniczących Komisji za dotychczasową współpracę i umożliwienie zorganizowania spotkania.
Kolejnym ważnym punktem był wybór Aptekarza Powiatowego, który będzie łącznikiem między samorządem powiatowym a samorządem aptekarskim, jego rolą będzie także informowanie Rady Aptekarskiej o wszelkich problemach z jakimi zmagają się aptekarze w powiecie.  Aptekarze w głosowaniu jawnym jednogłośnie wybrali na tę funkcję mgr farmacji Halinę Janas, prowadzącą aptekę w Głowience.
Uczestniczący w obradach z ramienia Starostwa Powiatowego dyrektor Aleksander Mercik poruszył problem związany z ustawowym obowiązkiem jakim jest wyznaczenie dyżuru pracy całodobowej apteki na terenie powiatu, ponieważ do tej pory nie wskazano żadnej apteki która czynna byłaby całodobowo . Temat wywołał burzliwą dyskusję. Obecni aptekarze przedstawili swoją sytuację ekonomiczno – prawną, podkreślając, że apteki to działalność gospodarcza, a nie charytatywna i nie ma w obecnym stanie możliwości wprowadzenia całodobowych dyżurów w ich aptekach.
Na zakończenie prezes Lucyna Samborska zobowiązała się przedstawić problem zarówno Naczelnej Radzie Aptekarskiej i Wojewodzie Podkarpackiemu.

 

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner