Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Z inicjatywy prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej dr Lucyny Samborskiej w Starostwie Powiatowym w Krośnie w dniu 14 grudnia br. odbyło się spotkanie aptekarzy z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.
Celem spotkania było omówienie współpracy samorządu aptekarskiego z samorządem powiatowym oraz bieżących spraw. Witając przybyłych gości prezes PORA złożyła na ręce urzędującego członka Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Aleksandra Mercika serdeczne podziękowania dla Starosty Krośnieńskiego, Rady Powiatu i przewodniczących Komisji za dotychczasową współpracę i umożliwienie zorganizowania spotkania.
Kolejnym ważnym punktem był wybór Aptekarza Powiatowego, który będzie łącznikiem między samorządem powiatowym a samorządem aptekarskim, jego rolą będzie także informowanie Rady Aptekarskiej o wszelkich problemach z jakimi zmagają się aptekarze w powiecie.  Aptekarze w głosowaniu jawnym jednogłośnie wybrali na tę funkcję mgr farmacji Halinę Janas, prowadzącą aptekę w Głowience.
Uczestniczący w obradach z ramienia Starostwa Powiatowego dyrektor Aleksander Mercik poruszył problem związany z ustawowym obowiązkiem jakim jest wyznaczenie dyżuru pracy całodobowej apteki na terenie powiatu, ponieważ do tej pory nie wskazano żadnej apteki która czynna byłaby całodobowo . Temat wywołał burzliwą dyskusję. Obecni aptekarze przedstawili swoją sytuację ekonomiczno – prawną, podkreślając, że apteki to działalność gospodarcza, a nie charytatywna i nie ma w obecnym stanie możliwości wprowadzenia całodobowych dyżurów w ich aptekach.
Na zakończenie prezes Lucyna Samborska zobowiązała się przedstawić problem zarówno Naczelnej Radzie Aptekarskiej i Wojewodzie Podkarpackiemu.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018