Samorząd Narodowości Polskiej w XVII dzielnicy Budapesztu 24 listopada obchodził jubileusz 15 – lecia. Jubileusz ten uświetniło swoją obecnością pięć wokalistek z powiatu krośnieńskiego: Marcelina Gerlach z Gimnazjum w Krościenku Wyżnym, Karolina Turek ze Szkoły Podstawowej z Dobieszyna, Alina Duszczyńska z Zespołu Szkół w Iwoniczu, Katarzyna Gierlicka z Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie oraz Katarzyna Such z Gimnazjum w Iwoniczu reprezentująca Studio Gama z Miejsca Piastowego.

Dziewczęta zostały wybrane przez delegację z Budapesztu, która uczestniczyła w koncercie laureatów konkursu pieśni patriotycznych organizowanego przez starostwo krośnieńskie 11 listopada w Krościenku Wyżnym.
Podczas wieczoru jubileuszowego zebrani Polacy i Węgrzy wysłuchali pięć polskich pieśni patriotycznych oraz pięć utworów rozrywkowych. Od Powiatu Krośnieńskiego jubilaci otrzymali pięknego Anioła z życzeniami sukcesów w codziennych działaniach oraz owocnej pracy na rzecz rozwoju kontaktów z Ojczyzną. Życzenia Samorządowi Narodowości Polskiej złożył również zastępca burmistrza XVII dzielnicy Budapesztu Tivadar Fosh.
Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem polskich piosenek zainicjowane przez nasze dziewczęta. Uczestnicy wieczoru jubileuszowego wyrażali słowa uznania dla talentu solistek i serdecznie dziękowali za piękny polski wieczór.

• Nasz Powiat 5 2017