Prognozy są dobre. Przede wszystkim dla kibiców, którzy liczą na emocjonującą rywalizację. W tygodniu poprzedzającym 29. Rajd Podkarpacki może sypnąć śniegiem. W takich warunkach zawody nabierają kolorów. Zimowych, czyli to co publiczność lubi najbardziej. Trudne trasy i aura sprzyjały będą wyłonieniu zwycięzców całego sezonu.

170807 Rajd Rzeszowski fot Paweł Fiejdasz 001

Tym bardziej warto będzie zajrzeć na ulice Krosna i drogi powiatu. W sobotę 9 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 nieopodal krośnieńskiego lotniska planowany jest start pierwszej załogi do 4. Rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia. W chwili obecnej w klasyfikacji generalnej na pierwszej pozycji znajduje się załoga reprezentująca Automobilklub Małopolski: Marcin Wilusz – Wojciech Witkowski. Czy utrzymają pozycję lidera na koniec sezonu? Czas pokaże. Pozostaje wierzyć, że Marcin Wilusz, który kibicom znany jest z tras Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski pojawi się i utrzyma fotel lidera.
Tego samego dnia odbędzie się także start to 4. Rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS. Tu rywalizacja może okazać się niezwykle ciekawa. Szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ma kilka załóg, a różnice punktowe pomiędzy nimi są niewielkie. Ta runda pokaże też kto osiągnie prymat w poszczególnych klasach na koniec 2017 r.
Dzień później rozpocznie się 7. Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w KJS. Będzie toczyła się równocześnie z Rajdem Okręgowym i Super KJS-em. Także w tym cyklu nie wszystkie miejsca zostały rozdane. Niewątpliwie kibice będą czekali na niespodzianki.
W niedzielę zawody odbędą się na terenie Gminy Wojaszówka w Bajdach i Pietruszej Woli. W ich trakcie wyłonieni zostaną najszybsi kierowcy. Sama ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Remizie OSP w Bajdach ok. godz. 16:30. Miłośników szybkiej jazdy zapraszamy już dziś na 29. Rajd Podkarpacki.

Tekst: Paweł Fiejdasz
fot. Paweł Fiejdasz