Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaPowiat Krośnieński zakończył długo oczekiwaną przez mieszkańców i jedną z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatu. Zadanie polegało na przebudowie dróg powiatowych nr 1974R Krosno – Targowiska – Wróblik Szlachecki w miejscowościach Targowiska, Widacz, Wróblik Królewski i Wróblik Szlachecki oraz nr 2008R Wróblik Królewski – Ladzin w miejscowości Wróblik Królewski.

Zakres prac, który był prowadzony równolegle na obydwu drogach obejmował między innymi: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni wraz z poszerzeniem na długości 4382 mb, budowę chodników na odcinku 640 mb, remont mostów na rzece Tabor i potoku Morwawa, budowę kanalizacji deszczowej, budowę wysp dzielących, przebudowę skrzyżowania wraz z przesunięciem kapliczki, budowę konstrukcji oporowej, barier ochronnych oraz wykonanie oznakowania.
Przebudowa drogi zakończyła się zgodnie z planem. Oficjalny odbiór z symbolicznym przecięciem wstęgi odbył się 20 listopada br. w obecności zaproszonych gości: dyrektor Wydziału Infrastruktury PUW w Rzeszowie Kamili Piech, władz powiatu ze starostą Janem Juszczakiem, radnych powiatu na czele z przewodniczącym rady Kazimierzem Gładyszem, przedstawicieli władz gminy Miejsce Piastowe z wójtem Markiem Klarą i gminy Rymanów z burmistrzem Wojciechem Farbańcem. Obecni byli także sołtysi, inspektor nadzoru, kierownik budowy, przedstawiciele wykonawcy którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie oraz mieszkańcy.
- Cieszę się, że możemy się w tak licznym gronie spotkać przy tak ważnym wydarzeniu – powiedział starosta Jan Juszczak podczas odbioru inwestycji. Jest to ważna droga dla powiatu krośnieńskiego, gmin Miejsce Piastowe i Rymanów, dla lokalnej społeczności, a także tych którzy przemieszczają się tą drogą w kierunku Krosna i Rzeszowa lub Rymanowa Zdroju i Sanoka. Starosta przypomniał, że inwestycja mogła być zrealizowana dzięki Programowi Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 oraz pomocy finansowej gmin Miejsce Piastowe i Rymanów. – Całość zadania zamknęła się kwotą prawie 5 mln zł, z czego blisko 2 mln 400 tys. zł pochodzi z budżetu wojewody, i udział finansowy gmin prawie 900 tys. zł przekazała gmina Miejsce Piastowe i ponad 700 tys. zł gmina Rymanów. Takiego znacznego udziału samorządów gminnych w inwestycji powiatowej jeszcze do tej pory nie było. Za pomoc, rzetelną i partnerską relację dziękuję władzom gminy. Widzimy efekt dobrej współpracy i dobrego wykorzystania środków. Bardzo się cieszę, że zaproszenie na otwarcie drogi przyjęła dyrektor Kamila Piech i naocznie może zobaczyć efekt realizacji projektu.
Słowa podziękowania za zaproszenie na uroczystość na ręce starosty przekazała dyrektor Kamila Piech – jest to dla mnie duża przyjemność uczestniczyć w takim ważnym wydarzeniu. Do tej pory drogi w powiecie krośnieńskim , które dostały dofinansowanie i zostały zrealizowane w tym roku z programu rządowego widziałam w dokumentacji projektowej, oceniałam ten wniosek i znam cały przebieg inwestycji. Jednak co innego jest widzieć na papierze, a co innego zobaczyć tą inwestycję i podziwiać czy względy bezpieczeństwa, względy komunikacyjne zostały zachowane. To wygląda imponująco. Składam gratulacje, licząc, że kolejne inwestycje będą przez Powiat realizowane. Inwestycja pokazuje też dobrą współpracę między samorządem i dobrą współpracę z wojewodą. Powiat Krośnieński przy składaniu wniosku spełnił wszystkie wymagania, projekt został wysoko oceniony. Gratuluję wszystkim osobom, które przyłożyły się do tego sukcesu. Cieszę się, że takie inwestycje powstają w naszym województwie, które mają ogromny wpływ na państwa życie i państwa dobro. Liczę że za rok o tej porze będą kolejne inwestycje realizowane i oddawane.
Szczegółowe dane dotyczące przebiegu inwestycji przedstawił dyrektor – urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, podkreślając iż natężenie ruchu w tym rejonie jest bardzo duże. – Średnio w roku przejeżdża tą drogą 3 mln samochodów, w tym dużo ciężarowych. W ramach zadania przebudowana została cała konstrukcja drogi, została wymieniona podbudowa, położony nowy asfalt. W niektórych miejscach drogę poszerzono do 6 m. Przed wjazdem do każdej miejscowości powstały wyspy dzielące, które mają sprawić, że wjeżdżający mają dostosować swoją prędkość do obowiązującej w danym terenie. To wszystko zrobiono dla mieszkańców, użytkowników drogi, dla poprawy bezpieczeństwa. Dyrektor A. Mercik przekazał podziękowania na ręce wojewody w imieniu Zarządu Powiatu i mieszkańców. Korzystając z obecności radnych powiatowych skierował słowa uznania – że w najważniejszym momencie związanym z realizacją zadania nie zwątpiliście i podjęliśmy wspólnie jedynie słuszną decyzję za kontynuacją inwestycji. Serdeczne podziękowania za wyrozumiałość skierował także pod adresem tych mieszkańców, którzy przez czas trwania prac budowlanych byli zmuszeni korzystać z objazdów, jak również sołtysów poszczególnych miejscowości, którzy zaangażowani byli w rozwiązywanie bieżących problemów.

 

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner