Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania„Krwiodawstwo to określona postawa wobec drugiego człowieka, wobec życia. Nie oczekując nagrody Honorowy Dawca Krwi śpieszy z pomocą nieznanym chorym i ofiarom wypadków, dla których krew jest często jedynym, niezbędnym i niezastąpionym lekiem.

 

hdk goście

 

Za tę ofiarność chcemy podziękować podczas dzisiejszej uroczystości nie tylko krwiodawcom z naszej szkoły, ale wszystkim, którzy oddając krew, dzielą się cząstką siebie” – tymi słowami Grażyna Twardzik wprowadziła obecnych w klimat uroczystego spotkania, które odbyło się 27 października na hali sportowej GOSiR w Jedliczu.
Następnie głos zabrał Mariusz Kielar – dyrektor Zespołu Szkół w Jedliczu, założyciel Szkolnego Klubu HDK, opiekun klubu i krwiodawca, który przedstawił historię klubu.
Klub powstał 13 grudnia 2002 roku z inicjatywy pana Juliana Szmyda – wieloletniego Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Rafinerii Nafty Jedlicze.
Co roku poczet sztandarowy jako reprezentant jedynej szkoły ponadgimnazjalnej z okręgu krośnieńskiego uczestniczy w pielgrzymkach Honorowych Dawców Krwi do Częstochowy i Łagiewnik, podczas których uczestnicy oddają krew (w Łagiewnikach dla dzieci chorych na białaczkę, leczących się w szpitalu w Prokocimiu, w Częstochowie dla szpitala klinicznego w Katowicach)
Obecnie Szkolny Klub Honorowych Krwi liczy 28 krwiodawców – uczniów. Nauczycielami wspomagającymi działalność klubu są Grażyna Twardzik i ks. Grzegorz Rucyk, którzy również są krwiodawcami.
Do tej pory młodzi krwiodawcy z Jedlicza oddali ok. 250 litrów krwi.
Podczas uroczystości młodzież zaprezentowała występy artystyczne zwracające uwagę na potrzebę oddawania krwi, która jest darem życia dla innych.
W drugiej części wydarzenia zostały przyznane odznaczenia i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych krwiodawców.
Dyrektor szkoły Mariusz Kielar otrzymał Odznakę Honorową PCK IV stopnia.
Odznaczony został również sztandar Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu odznaką Polskiego Czerwonego Krzyża. Odznaczenie zostało nadane w uznaniu zasług na rzecz krwiodawstwa.
Następnym punktem programu było wręczanie statuetek dla najbardziej zasłużonych krwiodawców ze Szkolnych Klubów Honorowych Dawców Krwi.
Odbyło się również podsumowanie Szkolnego Konkursu „Krew darem życia”. Nagrodę główną otrzymał Adrian Budnik (IV kl. Technikum), wyróżnienie – Michał Jasiński (I KL, szkoła branżowa).
Współorganizatorem XV-lecia Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi był Oddział Rejonowy PCK w Krośnie, reprezentowany przez Mariana Wszołka.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner