Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW dniu 18 października br. około godz. 9.00 pracownicy prowadzący remont w Starostwie Powiatowym w Krośnie zauważyli wydobywające się z pomieszczenia na VII piętrze kłęby dymu. Niemal w tym samym czasie uruchomił się automatyczny alarm przeciwpożarowy w budynku starostwa.

Podjęto czynności związane ze zlokalizowaniem źródła ognia i jego ugaszeniem. Jednak ogień był już na tyle duży, że nie można go było ugasić własnymi siłami. Ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się ognia starosta podjął decyzję o ewakuacji budynku.
Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń z zakresu obrony cywilnej, w których uczestniczyli przedstawiciele Powiatowego i Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Gminne Zespoły Zarządzania Kryzysowego z gmin Dukla i Miejsce Piastowe oraz przedstawiciele służb: pogotowia, policji i straży pożarnej, a także kadra kierownicza Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych powiatu. Ćwiczenia praktyczne poprzedziła narada podczas której omówiono szczegółowo scenariusz epizodów i prowadzenia akcji ratowniczych z udziałem policji, straży pożarnej i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska delegatura w Jaśle.
Powiatowe ćwiczenia przeprowadzono w dwóch wariantach: wybuch pożaru w budynku i ewakuacja wszystkich osób przebywających na jego terenie . W ramach ćwiczeń strażacy ugasili pozorowany pożar, demonstrując sprzęt specjalistyczny oraz działania grupy wysokościowych. W tym samym czasie w toalecie pracownik zauważył paczkę niewiadomego pochodzenia. Zachodziło podejrzenie, że w budynku podłożono ładunek wybuchowy. Fakt ten zgłoszono na policję. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu zabezpieczono i zneutralizowano znalezisko, następnie przetransportowano w miejsce detonacji.
Druga część ćwiczeń odbyła się na terenie ZSP nr 1 w Krośnie gdzie doszło do wypadku drogowego samochodu przewożącego beczki z chlorem, samochodu osobowego i rowerzysty. W wyniku wypadku ranni zostają kierujący samochodem osobowym i rowerzysta. Dochodzi do wycieku chloru, który zagraża uczniom z pobliskiej szkoły i środowisku. Pokaz przed budynkiem szkoły przeprowadzono z udziałem służb ratowniczych pogotowia, straży i policji oraz uczniów i nauczycieli.Celem ćwiczeń było skoordynowanie działań służb, organów administracji samorządowej oraz doskonalenie współpracy w sytuacjach kryzysowych.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner