Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaPowiat Krośnieński wyremontował drogę powiatową nr 1951R Chlebna – Łubno Szlacheckie. W ramach prac wykonano m.in. nową nawierzchnię na odcinku o długości 2130 m, ścięto i uzupełniono pobocza oraz poprawiono odwodnienie.

Zniszczona w 2011 roku w wyniku intensywnych opadów deszczu wymagała pilnej odbudowy. Jest to ważny odcinek nie tylko dla mieszkańców gminy Jedlicze, droga stanowi połączenie z gminą Chorkówka i gminą Tarnowiec w powiecie jasielskim.
Oficjalny odbiór drogi z symbolicznym przecięciem wstęgi odbył się 11 października br. w obecności starosty Jana Juszczaka, dyrektora – urzędującego członka Zarządu Powiatu Aleksandra Mercika, radnego powiatu Piotra Brila, sołtys Chlebnej Ewy Okulskiej oraz prezesa RBDiM w Krośnie Andrzeja Zygara i kierownika budowy Ryszarda Fica.
- Mieszkańcy długo czekali na zrealizowanie tej inwestycji. Kwestia remontu drogi była od wielu lat poruszana przez mieszkańców i panią sołtys – powiedział starosta przypominając, że Powiat Krośnieński w ostatnich latach etapami realizował ważne zadania na terenie gminy Jedlicze. - Rozpoczęliśmy dużą inwestycją od drogi krajowej nr 28 poprzez ulicę Tokarskich i M. Konopnickiej, następnie dwa mosty na Chlebiance i Jasiołce do granicy w miejscowości Chlebna. Drugie zadanie było w Żarnowcu od Borku poprzez Żarnowiec, aż do Zręcina. Kolejne zadanie wykonaliśmy w Dobieszynie, od granicy z Krosnem poprzez cały Dobieszyn, aż do rynku w Jedliczu. Powiat trzymał się żelaznej zasady, w pierwszym rzędzie pozyskujemy środki zewnętrzne, a w ostateczności wydatkujemy własne środki budżetowe. Od dwóch lat intensywnie działaliśmy na rzecz pozyskania środków na Chlebną. W tym roku główny nacisk położyliśmy na środki z MSWiA, a ta droga została wskazana na pierwszym miejscu w wykazie. Udało się pozyskać dofinansowanie i droga została wyremontowana. – podkreślił starosta dziękując tym wszystkim, dzięki którym zadanie udało się zrealizować zarówno Radzie Powiatu, współpracownikom jak i wykonawcy.
W imieniu mieszkańców słowa podziękowania za długo oczekiwany remont drogi na ręce starosty dla Rady i Zarządu Powiatu przekazała sołtys Chlebnej Ewa Okulska.
Wartość inwestycji wyniosła ponad 631 736 zł z czego dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa to kwota 505 389 zł pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu.
Wykonawcą prac był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner