Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaKs. abp Adam Szal, metropolita przemyski dokonał poświęcenia odnowionej i przeniesionej w nowe miejsce kapliczki z krzyżem we Wróbliku Królewskim.
Uroczystość odbyła się 27 września br. z udziałem władz samorządowych powiatu krośnieńskiego, radnych powiatu, przedstawicieli gminy Rymanów, księży oraz kilkudziesięciu mieszkańców Wróblika Królewskiego, Wróblika Szlacheckiego i młodzieży szkolnej.
- Powiat Krośnieński kierując się wartościami osadzonymi i wypływającymi z wiary katolickiej i tradycji polskiej pragnie godnie i doniośle uczcić i uświęcić to nowe miejsce w lokalizacji krzyża – powiedział starosta Jan Juszczak rozpoczynając uroczystość i witając przybyłych gości. Przekazał słowa podziękowania pod dresem abp Adama Szala za przyjęcie zaproszenia na tę ważną dla wspólnoty ludzi wierzących uroczystość oraz dla tych wszystkich, którzy wspierali powiat w tych działaniach. Szczególne podziękowania skierował do państwa Krystyny i Stanisława Proroków za życzliwość i przekazanie działki na potrzeby kapliczki.
Ks. abp Adam Szal zwracając się do zebranych mówił o krzyżu, jego znaczeniu w naszym życiu - Chciałbym życzyć mieszkańcom tej parafii i tym wszystkim, którzy będą przechodzić tą wyremontowaną drogą, żeby patrząc na ten krzyż pomyśleli o Chrystusie, o tej drodze na którą nas zaprasza. Aby ten znak krzyża był wpisany w nasze życie i żebyśmy mieli świadomość, że on nie kończy, ale prowadzi do zwycięstwa. Chciałbym prosić, aby owocem tego spotkania było, żeby znak krzyża który czynimy na sobie, był czyniony z namaszczeniem, powoli z uwagą. Z taką świadomością, że wyznaję wiarę w Chrystusa, który na tym krzyżu umarł za mnie.
Po odmówieniu wspólnej modlitwy ks. abp A. Szal dokonał aktu poświęcenia.
Kapliczka została odrestaurowana i przesunięta w nowe bezpieczniejsze i bardziej dostępne miejsce w ramach prowadzonej poprzez powiat inwestycji związanej z przebudową dróg Krosno – Targowiska – Wróblik Szlachecki oraz Wróblik Królewski – Ladzin. Teren wokół kapliczki został ogrodzony, wyłożony kostką i obsadzony zielenią. W nocy obiekt jest podświetlony. Zamontowano również ławeczki.
Inwestycja związana z przebudową dróg jest kontynuowana, prace zgodnie z planem potrwają do końca października br.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner