Zakończyły się prace remontowo - budowlane budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju. Inwestycja prowadzona była w ramach projektu „Modernizacja energetyczna budynku ZSGH”, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej obiektu. Oficjalny odbiór odbył się 14 września br. z udziałem wicestarosty Adolfa Kasprzyka, dyrektora szkoły Jana Barsznicy, inspektora nadzoru i przedstawicieli wykonawcy, którym była firma „Novum” Centrum Techniki Grzewczej i Sanitarnej z Krosna.
Zakres prac obejmował m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację instalacji CO, montaż odnawialnych źródeł energii: instalacji solarnej i paneli fotowoltaicznych. Budynek szkoły oddany do użytku w 1965 roku, z nadbudową w roku 1986 wymagał takiej modernizacji oraz poprawy estetyki zewnętrznej. Koszty ogrzewania są zawsze poważnym obciążeniem dla każdego właściciela budynku i dzięki termomodernizacji znacznie obniżą się wydatki na energię . Inwestycja poprawi także warunki nauki i pracy.
Wartość całkowita zadania wynosi ponad 790 tys. zł. Zadanie współfinansowane w 85 % z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr III „Czysta energia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

• Nasz Powiat 5 2017