Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaWrzesień Krośnieńska Biblioteka Publiczna rozpoczyna pod znakiem konkursów. Jeszcze do 30 września można nadsyłać prace w konkursie na recenzję wakacyjnej lektury ph. „Zabierz książkę na wakacje”.

Jego uczestnikami mogą być osoby powyżej 10 roku życia, mieszkające na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach wiekowych. A warunkiem udziału w konkursie jest napisanie autorskiej pracy będącej recenzją dowolnej książki przeczytanej na wakacjach.
Drugi z konkursów ph. „Nakręć się z książką” to konkurs na book trailer czyli inaczej zwiastun filmowy książki. Ten konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Uczestnik powinien przygotować film w dowolnej technice, który będzie reklamą książki, którą zdaniem autora filmu warto przeczytać. Czas odtwarzaniu filmu nie powinien przekraczać 4 minut.
Natomiast do wszystkich osób powyżej 12 roku życia kierujemy konkurs/właściwie quest pod hasłem „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki”. Celem konkursu jest promocja biblioteki – zbiorów i usług oraz poznawanie zabytków i atrakcji Krosna z wykorzystaniem aktywnych form promocji czytelnictwa.
Warunkiem udziału w grze jest udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w specjalnie przygotowanym formularzu i wpisanie ich we właściwe pola, a także podanie hasła końcowego, będącego wynikiem wykonania wszystkich poleceń zawartych w formularzu gry.
Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania – uczestnik gry musi przejść od dworca autobusowego z ulicy Kolejowej, aż do biblioteki przy ul. Wojska Polskiego, a po drodze odpowiedzieć m.in. na pytanie ile szklanych kul posiada postać, której rzeźba znajduje się przed budynkiem RCKP, albo np. odczytać rok w którym ufundowano tablicę upamiętniającą odkrycia archeologiczne na krośnieńskim rynku, lub podać nazwisko lekarza, którego upamiętnia tablica wbudowana na budynku przy ul. Szczepanika.

Szczegółowe informacje i regulaminy wszystkich konkursów można znaleźć na stronie internetowej biblioteki www.kbp.krosno.pl w zakładce Aktualności.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner