Wrzesień Krośnieńska Biblioteka Publiczna rozpoczyna pod znakiem konkursów. Jeszcze do 30 września można nadsyłać prace w konkursie na recenzję wakacyjnej lektury ph. „Zabierz książkę na wakacje”.

Jego uczestnikami mogą być osoby powyżej 10 roku życia, mieszkające na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach wiekowych. A warunkiem udziału w konkursie jest napisanie autorskiej pracy będącej recenzją dowolnej książki przeczytanej na wakacjach.
Drugi z konkursów ph. „Nakręć się z książką” to konkurs na book trailer czyli inaczej zwiastun filmowy książki. Ten konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Uczestnik powinien przygotować film w dowolnej technice, który będzie reklamą książki, którą zdaniem autora filmu warto przeczytać. Czas odtwarzaniu filmu nie powinien przekraczać 4 minut.
Natomiast do wszystkich osób powyżej 12 roku życia kierujemy konkurs/właściwie quest pod hasłem „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki”. Celem konkursu jest promocja biblioteki – zbiorów i usług oraz poznawanie zabytków i atrakcji Krosna z wykorzystaniem aktywnych form promocji czytelnictwa.
Warunkiem udziału w grze jest udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w specjalnie przygotowanym formularzu i wpisanie ich we właściwe pola, a także podanie hasła końcowego, będącego wynikiem wykonania wszystkich poleceń zawartych w formularzu gry.
Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania – uczestnik gry musi przejść od dworca autobusowego z ulicy Kolejowej, aż do biblioteki przy ul. Wojska Polskiego, a po drodze odpowiedzieć m.in. na pytanie ile szklanych kul posiada postać, której rzeźba znajduje się przed budynkiem RCKP, albo np. odczytać rok w którym ufundowano tablicę upamiętniającą odkrycia archeologiczne na krośnieńskim rynku, lub podać nazwisko lekarza, którego upamiętnia tablica wbudowana na budynku przy ul. Szczepanika.

Szczegółowe informacje i regulaminy wszystkich konkursów można znaleźć na stronie internetowej biblioteki www.kbp.krosno.pl w zakładce Aktualności.

• Nasz Powiat 5 2017