W Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu podczas inauguracji nowego roku szkolnego odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Krośnieński Jan Juszczak, dyrektor szkoły Mariusz Kielar i wicedyrektor PCEN w Rzeszowie Zygmunt Ginalski, były dyrektor tej szkoły.

Nowo oddany obiekt poświęcił ks. proboszcz Stanisław Turoń.
Inwestycja realizowana była przez Powiat Krośnieński w ramach projektu pn.”Rozwój infrastruktury dydaktycznej w ZS im. Armii Krajowej w Jedliczu poprzez budowę wielofunkcyjnego boiska szkolnego”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
Przedsięwzięcie obejmowało budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego, trybun oraz budynku szatniowego. Boisko powstało w miejscu starego asfaltowego placu, gdzie prowadzenie zajęć z wychowania fizycznego nie spełniało już odpowiednich standardów. Nowy obiekt został wyposażony w profesjonalny sprzęt sportowy do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz kortu tenisowego.
Dalsza część uroczystości odbyła się w hali GOSiR z udziałem władz samorządowych powiatu, radnych, przedstawicieli gminy Jedlicze oraz nauczycieli i uczniów. Witając przybyłych gości, szczególnie uczniów klas pierwszych, dyrektor szkoły nawiązał do historii Polski przypominając o tragicznej rocznicy września 1939 r. Następnie głos zabrali m.in. starosta Jan Juszczak, wyrażając satysfakcję z powstania boiska sportowego, podkreślił, że będzie służyło naszej młodzieży, by mogła się rozwijać i aktywnie spędzać wolny czas.
W programie artystycznym wystąpili: grupa taneczna „Szasse”, Ada i Andżelika Bocheńskie oraz judocy z klubu „Piętnastka”. Inauguracji towarzyszyła wystawa IPN oddział Rzeszów pt. „Wieś polska między dwoma totalitaryzmami 1939-1945”.

• Nasz Powiat 5 2017