logo eu

Zgodnie z planem zakończono prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego zlokalizowanego na terenie Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu. Inwestycja realizowana była przez Powiat Krośnieński w ramach projektu pn.”Rozwój infrastruktury dydaktycznej w ZS im. Armii Krajowej w Jedliczu poprzez budowę wielofunkcyjnego boiska szkolnego”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Przedsięwzięcie obejmowało budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego, trybun oraz budynku szatniowego. Boisko powstało w miejscu starego asfaltowego placu, gdzie prowadzenie zajęć z wychowania fizycznego nie spełniało już odpowiednich standardów. Nowy obiekt został wyposażony w profesjonalny sprzęt sportowy do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz kortu tenisowego. Z boiska będą mogli korzystać tylko uczniowie Zespołu Szkół w Jedliczu.
Parametry boiska: 29,70 x 38 m, sztuczna nawierzchnia, ogrodzenie panelowe, trybuny sportowe dla 99 osób.
Oficjalny odbiór obiektu odbył się 25 lipca z udziałem starosty Jana Juszczaka, dyrektora szkoły Mariusza Kielara, inspektora nadzoru Marka Świerza, kierownika budowy Piotra Kustronia oraz przedstawiciela wykonawcy, którym była firma „Adalight”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 800 tys. zł, z czego dofinansowanie stanowi 85 % , pozostała część to wkład własny powiatu.

• Nasz Powiat 4 2017 1