Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaRadni Powiatu Krośnieńskiego jednogłośnie przyjęli apel w sprawie zmiany kwalifikacji stopnia podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie.
Temat zreferował na ostatniej nadzwyczajnej sesji (17.07) wicestarosta Adolf Kasprzyk.

Pod koniec czerwca br. wojewódzkie oddziały NFZ opublikowały listę placówek tworzących system podstawowego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Klasyfikacja szpitali była uzależniona od zakresu działalności placówki. W sieci szpitali w województwie podkarpackim znalazły się 31 placówki.

 

Wicestarosta apel


Jak poinformował wicestarosta – Decyzją Podkarpackiego Oddziału NFZ krośnieński szpital został zakwalifikowany do drugiego stopnia podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Nie zostały uznane dwa zakresy świadczeń od wielu lat realizowane przez tę placówkę tj. okulistyka dla dzieci i otolaryngologia dla dzieci. Placówka złożyła protest do dyrektora Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie. Jest to klasyfikacja poniżej faktycznych świadczeń dostępnych w krośnieńskiej lecznicy i oczekiwań pacjentów oraz dyrekcji. Odwołanie zostało rozpatrzone negatywnie.
Szpitale, które znalazły się w III stopniu sieci będą miały zagwarantowane w większym stopniu finansowanie w ramach umowy z NFZ, niż te placówki, które zakwalifikowano do poziomu I i II. Pozostałe środki będą przyznawane w drodze konkursu.
W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd Powiatu wystąpił do Rady Powiatu z propozycją wystosowania apelu do Podkarpackiego Oddziału NFZ o ponowne przeanalizowanie i zakwalifikowanie krośnieńskiego szpitala do poziomu III stopnia.
Wykazy placówek zakwalifikowanych do sieci obowiązywać będą od 1 października br. przez kolejne cztery lata.

 

Apel Rady Powiatu Krośnieńskiego


Kierując się troską o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu krośnieńskiego, Rada Powiatu Krośnieńskiego w pełni popiera starania Dyrektora Szpitala w sprawie zmiany zakwalifikowania Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie z II stopnia podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej na terenie województwa podkarpackiego w ramach „sieci szpitali” - na stopień III.    

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie jest  największym ośrodkiem leczniczym w południowej części województwa podkarpackiego, obsługującym bardzo dużą liczbę pacjentów z terenu miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz powiatów sąsiadujących.      

Mamy nadzieję, że poparcie Rady Powiatu Krośnieńskiego wspomoże działania odwoławcze Dyrektora Szpitala w staraniach o uzyskanie wyższego stopnia podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.    

Mając na względzie wagę powyższej sprawy, apelujemy o ponowne przeanalizowanie kwalifikacji Szpitala oraz podniesienie poziomu jego kwalifikacji do III stopnia zabezpieczenia w ramach „sieci szpitali”.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner