15 lipca br. w Niżnej Łące rozegrany został VII Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn z terenu powiatu krośnieńskiego, ostatecznie w dniu zawodów stawiło się 6 drużyn.

Zapewne przyczyną tego był fakt bardzo kapryśnej tego dnia aury. Padało niemal bez przerwy od chwili rozpoczęcia zawodów, aż po mecze finałowe, wtedy wreszcie nad boiskiem w Niżej Łące pojawiło się słońce. Nomen omen, tak już jakoś się dzieje, że każde zawody piłki siatkowej plażowej muszą zostać „pokropione” – pech, fatum. W roku bieżącym organizatorzy doszli do wniosku, że to jednak sprawka jakiegoś Jonasza, póki co nie wiemy kto nim jest. Nie mniej jednak po rozlosowaniu drużyn, zawody wystartowały.

Wyniki rozgrywek grupowych:

Grupa A
Gmina Miejsce Piastowe 2 (Mateusz Węklar, Bartosz Zimka)
Gmina Iwonicz Zdrój (Mateusz Śliwa, Paweł Kasperkowicz)
Gmina Krościenko Wyżne (Paweł Michna, Krzysztof Sikora)
Krościenko Wyżne–Miejsce Piastowe 2 (7:21)
Krościenko Wyżne–Iwonicz Zdrój (21:19)
Miejsce Piastowe 2–Iwonicz Zdrój (17:21)
Grupa B:
Gmina Krosno (Aleksander Kuschel, Krystian Bernat)
Gmina Chorkówka (Michał Kozubal, Tomasz Żyła)
Gmina Miejsce Piastowe 1 (Kamil Drobek, Mateusz Frączek)
Krosno–Miejsce Piastowe 1 (21:11)
Krosno–Chorkówka (21:19)
Miejsce Piastowe 1–Chorkówka (10:21)

W meczu outsiderów drużyna Miejsca Piastowego 1 pokonała Krościenko Wyżne 21:18 zajmując piąte miejsce w turnieju.
W pierwszym meczu półfinałowym drużyna Miejsca Piastowego 2 pokonała Chorkówkę 2:1 (15:13, 15:17, 18:16), a w drugim półfinale drużyna Krosna wygrała z Iwoniczem Zdrój 2:1 (11:15, 15:8, 15:13).
W meczu finałowym Miejsce Piastowe 2 pokonało Krosno 2:1 (17:15,8:15,15:11) zdobywając tym samym mistrzostwo w tegorocznych rozgrywkach. Trzecie miejsce zajęła drużyna Chorkówki wygrywając z Iwoniczem Zdrój 2:1 (10:15,16:14,15:12).
Drużyny z pierwszych trzech miejsc otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostałe dyplomy za udział i nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym, które wręczał dyrektor etatowy członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, wraz z dyrektorem Januszem Węgrzynem. Mecze sędziował Janusz Eustachiewicz. Opiekę medyczną pełniła Krystyna Bieleń.
Organizator składa serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc przy organizacji tegorocznej plażówki radnemu Szymonowi Węgrzynowi oraz jego bratu Maciejowi za obsługę cateringową, sołtysowi Niżnej Łąki Tadeuszowi Packowi za całokształt oraz druhom z OSP Głowienka Marianowi Płousze i Karolowi Mercikowi. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.

• Nasz Powiat 3 2017