Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW Rymanowie Zdroju, 2 lipca, odbyły się już po raz siedemnasty Rymanowskie Spotkania Orkiestr Dętych.
Celem przeglądu, który zagościł w kalendarzu imprez powiatu krośnieńskiego i gminy Rymanów jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych, doskonalenie poziomu artystycznego orkiestr, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów pomiędzy zespołami.

W tym roku zaproszenie do udziału w przeglądzie przyjęło cztery orkiestry. Jako pierwsza zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego. Orkiestra powstała w 1921 r. pod nazwą „Jedność”. Obecnie działa i występuje nieprzerwanie od 1996 r. Liczy 40 muzyków w znacznej przewadze wychowanków szkółki działającej przy orkiestrze. Kapelmistrzem jest Maciej Filar.
Następnie wystąpiła Rymanowska Orkiestra Dęta. Historia orkiestry sięga 1924 r. W obecnym składzie pracuje od września 2014 r., kiedy to skład zespołu zasilili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie. Od dwóch lat orkiestrą dyryguje Mieszko Szybka.
Kolejna orkiestra, która wystąpiła na rymanowskiej scenie to Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe. Orkiestra powstała w 1895 r. z inicjatywy ks. Bronisława Markiewicza. W tym roku obchodzi jubileusz 120 lecia. Obecnie kontynuuje działalność pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i OSP w Miejscu Piastowym. Występuje w ponad 30 osobowym składzie pod batutą kapelmistrza Miłosza Markiewicza.
Przegląd zakończył występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Odrzykonia. Orkiestra powstała jako Towarzystwo Muzyczne „Harmonia” 113 lat temu. Obecnie liczy 40 muzyków. Od 23 lat orkiestrą dyryguje Edward Cymerman.
Prezentacje orkiestr przeplatane były występami młodych solistów: Mai Puchalik, Sebastiana Litarowicza i Iwony Frankowicz.
Spotkania Orkiestr podsumowali gospodarze urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik i zastępca burmistrza gminy Rymanów Jan Materniak, którzy podziękowali orkiestrom za udział i zaangażowanie. Zapraszając wszystkich zarówno gości jak i uczestników przeglądu do spotkania w przyszłym roku.
Przegląd nie jest konkursem i nie jest oceniany przez jury. Występy orkiestr oceniała publiczność, która gromkimi brawami nagradzała wszystkie prezentacje.
Organizatorem spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Rymanów i Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie.
Sponsorami imprezy byli: firma Galaxi z Krosna i restauracja – kawiarnia PICCOLO z Rymanowa – Zdroju.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner