Po raz ósmy w hali jedlickiego GOSiR-u odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej, którego organizatorem był Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Burmistrz Gminy i Miasta Jedlicza Jolanta Urbanik, Zastępca Burmistrza Ryszard Zagórski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Agnieszka Zygarowicz, Dyrektor GOSiR w Jedliczu Wojciech Florczak oraz Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem Bożena Czaja.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsi okazali się wychowankowie Domu Dziecka z Żyznowa, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze – Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Trzecie miejsce przypadło wychowankom Domu Dziecka „Hanka” z Dębicy. Wybrano także Najlepszego Zawodnika i Zawodniczkę turnieju. W kategorii chłopców MVP został Damian Nędza z Żyznowa, zaś MVP w kategorii dziewcząt wybrano Sandrę Bielak z Dębicy. Zawody sędziowali: Mariusz Kuszaj i Zenon Wiśniowski. Wszystkie drużyny otrzymały wspaniałe nagrody, puchary i dyplomy oraz drużyny z miejsc I-III dodatkowo medale. Indywidualnie nagrodzeni wychowankowie otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody.Sponsorem strategicznym turnieju była firma Orlen Południe, ponadto nagrody ufundowali: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Starosta Krośnieński Jan Juszczak oraz Burmistrz Gminy i Miasta Jedlicze.

• Nasz Powiat 4 2017 1