31 maja 2017 r. Zespół Szkół w Iwoniczu był organizatorem VI Powiatowego Pikniku Sportowego. Impreza organizowana kolejny raz wpisała się już na stałe do kalendarza imprez powiatowych. Przypomnijmy, że ideą iwonickich, majowych spotkań jest obok rywalizacji sportowej kultywowanie pamięci Patrona Szkoły- Rotmistrza Witolda Pileckiego, dla którego obok zaangażowania patriotycznego, sport był ważnym aspektem życia.

W wydarzeniu, które otworzył dyrektor szkoły Leszek Zajdel uczestniczyli przedstawiciele powiatu krośnieńskiego: wicestarosta krośnieński Adolf Kasprzyk i pani Jolanta Przybyła.
Na program Pikniku złożył się Turniej Trójek Piłkarskich oraz Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. W zmaganiach piłkarskich wzięło udział 16 drużyn ze szkół gimnazjalnych. Po raz pierwszy w zawodach wzięła także udział drużyna piłkarek z Gimnazjum w Besku. Klasyfikację generalną wygrali chłopcy z Gimnazjum z Lubatowej, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Odrzykonia, trzecie z Milczy, a czwarte z Miejsca Piastowego.
Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego rozstrzygał się na dwóch dystansach: 800 m dziewcząt i 1200 m chłopców.
W grupie gimnazjalnej najwyższe lokaty zajęli: I miejsce - Lidia Such z Gimnazjum w Lubatówce, II miejsce - Natalia Furtak z Gimnazjum Miejscu Piastowym, a trzecie miejsce - Aleksandra Trygar z Gimnazjum w Iwoniczu.
W grupie dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych I miejsce należało do Aleksandry Szewczyk z MZSP w Miejscu Piastowym, II miejsce zdobyła Zuzanna Konik,  III miejsce  - Joanna Ścibor, obie uczennice reprezentowały szkołę gospodarzy.
Wśród chłopców ze szkół gimnazjalnych pierwszy na mecie zameldował się Dominik Kijowski z Gimnazjum w Milczy, a za nim podium kolejno zapełnili Jakub Wierdak z Gimnazjum w Lubatówce i Mateusz Szewczyk z Gimnazjum w Iwoniczu Zdroju.
Klasyfikację chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych zdominowali biegacze Zespołu Szkół w Iwoniczu, zajmując całe podium w kolejności: Sławomir Kwiatkowski, Mateusz Wokurka
i Grzegorz Mroczka.
Oprócz tradycyjnych już rozgrywek sportowych w czasie VI Powiatowego Pikniku Sportowego miało również miejsce zakończenie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
Tegoroczne Święto Patrona wzbogacone zostało również o szereg atrakcji. Na zaproszenie dyrektora szkoły instruktorzy krośnieńskiego WORD-u udostępnili symulator zderzeń oraz symulator dachowania. Młodzież chętnie korzystała z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności radzenia sobie z emocjami w trakcie niebezpiecznych zdarzeń drogowych.
Kolejną wyjątkową atrakcją był pokaz ratownictwa wysokościowego, urządzony przez strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Strażacy  przedstawili specyfikę  pracy na dużych wysokościach, zademonstrowali swoje umiejętności oraz dostarczyli wielu niezapomnianych przeżyć tym, którzy odważyli się na wspólny wyjazd na wysokość ok. 38 metrów i obejrzenie panoramy Iwonicza.
Dla wszystkich klas samorząd uczniowski przygotował mini turniej sprawnościowy,
w którym przedstawiciele grup musieli się wykazać sprytem, szybkością, kondycją fizyczną oraz ze względu na upalną pogodę - wytrwałością.
  W pięknych okolicznościach przyrody szkolnego  ogrodu dydaktycznego,  zorganizowany został również plener malarski. Tematem prac była młodość Rotmistrza Witolda Pileckiego widziana oczami młodzieży.
Na zakończenie imprezy dyrektor szkoły Leszek Zajdel uhonorował zwycięzców pamiątkowymi medalami.

• Nasz Powiat 5 2017