Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania31 maja 2017 r. Zespół Szkół w Iwoniczu był organizatorem VI Powiatowego Pikniku Sportowego. Impreza organizowana kolejny raz wpisała się już na stałe do kalendarza imprez powiatowych. Przypomnijmy, że ideą iwonickich, majowych spotkań jest obok rywalizacji sportowej kultywowanie pamięci Patrona Szkoły- Rotmistrza Witolda Pileckiego, dla którego obok zaangażowania patriotycznego, sport był ważnym aspektem życia.

W wydarzeniu, które otworzył dyrektor szkoły Leszek Zajdel uczestniczyli przedstawiciele powiatu krośnieńskiego: wicestarosta krośnieński Adolf Kasprzyk i pani Jolanta Przybyła.
Na program Pikniku złożył się Turniej Trójek Piłkarskich oraz Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. W zmaganiach piłkarskich wzięło udział 16 drużyn ze szkół gimnazjalnych. Po raz pierwszy w zawodach wzięła także udział drużyna piłkarek z Gimnazjum w Besku. Klasyfikację generalną wygrali chłopcy z Gimnazjum z Lubatowej, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Odrzykonia, trzecie z Milczy, a czwarte z Miejsca Piastowego.
Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego rozstrzygał się na dwóch dystansach: 800 m dziewcząt i 1200 m chłopców.
W grupie gimnazjalnej najwyższe lokaty zajęli: I miejsce - Lidia Such z Gimnazjum w Lubatówce, II miejsce - Natalia Furtak z Gimnazjum Miejscu Piastowym, a trzecie miejsce - Aleksandra Trygar z Gimnazjum w Iwoniczu.  
W grupie dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych I miejsce należało do Aleksandry Szewczyk z MZSP w Miejscu Piastowym, II miejsce zdobyła Zuzanna Konik,  III miejsce  - Joanna Ścibor, obie uczennice reprezentowały szkołę gospodarzy.
Wśród chłopców ze szkół gimnazjalnych pierwszy na mecie zameldował się Dominik Kijowski z Gimnazjum w Milczy, a za nim podium kolejno zapełnili Jakub Wierdak z Gimnazjum w Lubatówce i Mateusz Szewczyk z Gimnazjum w Iwoniczu Zdroju.
Klasyfikację chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych zdominowali biegacze Zespołu Szkół w Iwoniczu, zajmując całe podium w kolejności: Sławomir Kwiatkowski, Mateusz Wokurka
i Grzegorz Mroczka.
Oprócz tradycyjnych już rozgrywek sportowych w czasie VI Powiatowego Pikniku Sportowego miało również miejsce zakończenie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
Tegoroczne Święto Patrona wzbogacone zostało również o szereg atrakcji. Na zaproszenie dyrektora szkoły instruktorzy krośnieńskiego WORD-u udostępnili symulator zderzeń oraz symulator dachowania. Młodzież chętnie korzystała z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności radzenia sobie z emocjami w trakcie niebezpiecznych zdarzeń drogowych.
Kolejną wyjątkową atrakcją był pokaz ratownictwa wysokościowego, urządzony przez strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Strażacy  przedstawili specyfikę  pracy na dużych wysokościach, zademonstrowali swoje umiejętności oraz dostarczyli wielu niezapomnianych przeżyć tym, którzy odważyli się na wspólny wyjazd na wysokość ok. 38 metrów i obejrzenie panoramy Iwonicza.
Dla wszystkich klas samorząd uczniowski przygotował mini turniej sprawnościowy,
w którym przedstawiciele grup musieli się wykazać sprytem, szybkością, kondycją fizyczną oraz ze względu na upalną pogodę - wytrwałością.
  W pięknych okolicznościach przyrody szkolnego  ogrodu dydaktycznego,  zorganizowany został również plener malarski. Tematem prac była młodość Rotmistrza Witolda Pileckiego widziana oczami młodzieży.
Na zakończenie imprezy dyrektor szkoły Leszek Zajdel uhonorował zwycięzców pamiątkowymi medalami.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner