Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaJuż po raz kolejny wręczono nagrody i odznaczenia najbardziej aktywnym ludziom kultury, działaczom, twórcom ludowym powiatu krośnieńskiego.
Powiatowy Dzień Działacza Kultury odbył się 25 maja br. w Domu Ludowym w Targowiskach.

Ideą spotkania jest uhonorowanie animatorów, lokalnych artystów, którzy swoją pracę traktują jak misję i z pasją promują tradycję, kulturę upiększając nam codzienne życie oraz złożenie im podziękowań i słów uznania.
Wśród przybyłych na uroczystość gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, wójtowie, burmistrzowie gmin, radni, dyrektorzy ośrodków kultury i placówek powiatowych, goście ze Słowacji, przewodniczący stowarzyszeń kulturalnych i kierownicy zespołów artystycznych.
Powiatowe Święto Kultury to okazja do przyznania nagród Starosty Krośnieńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 

dzien dzialacza nagrodzeni

 

W tym roku przyznano ich aż dziewięć:
- Henryk Kyc – Łęki Dukielskie,
- Janusz Puchalik – Jaśliska,
- Andrzej Samborowski – Zajdel – Głowienka,
- Maria Stefanik – Żarnowiec,
- Chór „Chorus” z Korczyny,
- Chór „Impresja” z Łączek Jagielońskich,
- Chór ze Szczepańcowej
- Kapela Ludowa „Rymanowianie” z Rymanowa,
- Grupa Artystyczna z Krościenka Wyżnego.
Odznaczenia i nagrody zasłużonych wręczali starosta Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk i urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik.
Każdego roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego honoruje zasłużonych ludzi kultury odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. O te odznaczenia wystąpił Starosta Krośnieński na wnioski wójtów, burmistrzów oraz dyrektorów ośrodków kultury. W tym roku Ministerstwo przyznało dziewięć odznaczeń ludziom kultury z powiatu krośnieńskiego.

 

dzien dzialacza odznaczeni


Honorowe odznaczenia otrzymali:
- Małgorzata Foremny z GOK w Chorkówce,
- Henryk Kyc z Łęk Dukielskich,
- Marian Lawera Kapela Ludowa „Piasty”,
- Zbigniew Mięsowicz Kapela Ludowa „Piasty”,
- Zofia Przybyła z Krościenka Wyżnego,
- Stanisław Szajna Kapela Ludowa „Pogórzanie”,
- Krzysztof Śliwka z Rymanowa Zdroju,
- Zbigniew Zielonka Kapela Ludowa „Rymanowianie”,
- Dorota Świstak z GOK w Iwoniczu – Zdroju.
Odznaczenia wraz z gratulacjami zasłużonym dla kultury polskiej wręczali przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, starosta Jan Juszczak i urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik.
Powiat krośnieński jest wyjątkowy pod względem rozwoju kultury, bogactwa zespołów artystycznych i stowarzyszeń, wydarzeń kulturalnych lecz przede wszystkim ludzi, którzy pracują z pasją, aby tak było. Starostwo Powiatowe w Krośnie stara się w tym uczestniczyć z zaangażowaniem. Jest to możliwe dzięki dobrej współpracy z gminnymi ośrodkami kultury. W dowód uznania już po raz kolejny Starosta Krośnieński wyróżnia dyrektorów placówek kultury pamiątkową statuetką z wizerunkiem patrona powiatu św. Józefa Sebastiana Pelczara. W tym roku statuetkę otrzymała Małgorzata Walaszczyk – Faryj, dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli.
Podsumowując uroczystość starosta Jan Juszczak powiedział – Cieszymy się jak co roku z Państwa obecności, twórczości i z tego co nam przekazujecie. Witam tych, którzy pracują rękoma, umysłem i sercem. Ale przede wszystkim tych, którzy pracują sercem, bo i umysł jest potrzebny i dłonie są potrzebne, ale jeśli zabraknie serca to ani obraz, ani rzeźba, ani inna twórczość kultury nie da radości i satysfakcji. Tylko tam gdzie jest serce, jest cząstka autora i tylko wówczas można tworzyć coś co zostaje nie tylko na dziś, ale i na przyszłość.
Jestem głęboko przekonany, że Państwo swoją twórczością, skromną i cichą, budujecie tą przyszłość sprawiedliwą na trwałym fundamencie i dzięki Wam to jutro nasze polskie będzie piękne. Bo bez Państwa nasze życie, zwykłych ludzi, byłoby uboższe, niekiedy nawet puste, gdyby nie piękna twórczość i te chwile, które wspólnie spędzamy na różnych uroczystościach. Budujcie w nas tą piękną przyszłość, przyszłość Polski.
W imieniu nagrodzonych i odznaczonych słowa podziękowania dla organizatorów przekazali Andrzej Samborowski – Zajdel i Henryk Kyc.
W części artystycznej wystąpili dl przybyłych gości: Kapela Ludowa „Rymanowianie” z Rymanowa, Zbigniew Mięsowicz, Zuzanna Stec, uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Rymanowie ( Amelia Rogozińska, Amelia Chmiel, Izabela Siręga, Sebastian Litarowicz i Damian Olszyński), Magdalena Rygiel, Wiktoria Micek, Stanisław Szajna i Gabriela Lipka.

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner