Powiat Krośnieński jest w trakcie realizacji inwestycji polegającej na kompleksowej przebudowie drogi powiatowej nr 1956R Zręcin – Wietrzno – Zboiska wraz z budową dwóch odcinków chodnika w miejscowościach Wietrzno i Zboiska.

Zadanie podzielono na trzy etapy. Pierwszy od Niżnej Łąki do  skrzyżowania z drogą powiatową nr 2003R Równe (Kopalnia). Drugi zakres obejmuje część drogi od skrzyżowania z drogą Równe (Kopalnia) do skrzyżowania z drogą nr 1992R Kobylany - Wietrzno. Trzeci etap najdłuższy od skrzyżowania z drogą Kobylany - Wietrzno do drogi krajowej nr 19 w miejscowości Zboiska.

droga wietrzno

W ramach zaplanowanych prac wykonano już m.in. rozbiórkę starej konstrukcji drogi. W to miejsce została wykonana nowa podbudowa, stabilizacja cementem, położono warstwy kruszywa i asfaltu. Droga została poszerzona do 5,5 m, pobocza do 75 cm. Kompleksowo rozwiązano odwodnienie drogi, wykonano nowe rowy odwadniające, zjazdy. Do tej pory przebudowano odcinek drogi na długości 2600 m, z czego na długości 1600 m położono nawierzchnię bitumiczną.
Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem.
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Modernizacja drogowej infrastruktury komunikacyjnej Snina – Medzilaborce – Krosno z programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020”. Prace zgodnie z umową mają się zakończyć 8 września br.

• Nasz Powiat 5 2017