Grupa uczniów  z Zespołu Szkół w Iwoniczu wyjechała do Hamm, niedaleko Dortmundu w  Niemczech w ramach realizowanego projektu Erasmus+”Youropeans on the move – migrants between integration and tradition”.

Erazmus z flaga

Było to ostatnie spotkanie uczestników projektu z 10 współpracującymi  ze sobą krajami europejskimi. Opiekę nad uczniami sprawowały Anna Kolarczyk i Izabela Śliwka.
Pobyt w Niemczech rozpoczął się  od wizyty w szkole „Galilei Gymnasium”, gdzie odbyło się uroczyste powitanie wszystkich uczestników projektu.  Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach, w czasie których pracowali nad stworzeniem filmów video poświęconych tematowi przewodniemu projektu - losowi migrantów we współczesnym świecie.
Młodzież nie tylko pracowała nad realizacją projektu, lecz także miała okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i ich zabytki. Odwiedziliśmy miasteczko studenckie Münster, a także atrakcję turystyczną tej miejscowości - skansen regionalny.  W Dortmundzie zapoznaliśmy się z pracą górników w kopalni węgla, która obecnie  jest muzeum.  Atrakcją dla uczestników wyjazdu było wejście i zwiedzanie stadionu Borussia Dortmund.

Erazmus wszyscy

Wolny czas uczestnicy projektu  miło spędzali w towarzystwie kolegów z innych krajów, doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe i zawierając nowe, międzynarodowe znajomości.
Projekt Erasmus+ to sposobność na rozwijanie zainteresowań, podróżowanie, doskonalenie znajomości języków obcych. Co najważniejsze, wyjazd młodzieży jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej.

• Nasz Powiat III IV 2017