Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaGrupa uczniów  z Zespołu Szkół w Iwoniczu wyjechała do Hamm, niedaleko Dortmundu w  Niemczech w ramach realizowanego projektu Erasmus+”Youropeans on the move – migrants between integration and tradition”.

 

Erazmus z flaga

 

Było to ostatnie spotkanie uczestników projektu z 10 współpracującymi  ze sobą krajami europejskimi. Opiekę nad uczniami sprawowały Anna Kolarczyk i Izabela Śliwka.
Pobyt w Niemczech rozpoczął się  od wizyty w szkole „Galilei Gymnasium”, gdzie odbyło się uroczyste powitanie wszystkich uczestników projektu.  Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach, w czasie których pracowali nad stworzeniem filmów video poświęconych tematowi przewodniemu projektu - losowi migrantów we współczesnym świecie.
Młodzież nie tylko pracowała nad realizacją projektu, lecz także miała okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i ich zabytki. Odwiedziliśmy miasteczko studenckie Münster, a także atrakcję turystyczną tej miejscowości - skansen regionalny.  W Dortmundzie zapoznaliśmy się z pracą górników w kopalni węgla, która obecnie  jest muzeum.  Atrakcją dla uczestników wyjazdu było wejście i zwiedzanie stadionu Borussia Dortmund.

 

Erazmus wszyscy

 

Wolny czas uczestnicy projektu  miło spędzali w towarzystwie kolegów z innych krajów, doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe i zawierając nowe, międzynarodowe znajomości.
Projekt Erasmus+ to sposobność na rozwijanie zainteresowań, podróżowanie, doskonalenie znajomości języków obcych. Co najważniejsze, wyjazd młodzieży jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner