Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW 2010 roku samorząd Powiatu Krośnieńskiego przyjął Patrona w osobie św. Józefa Sebastiana Pelczara. W siódmą rocznicę tego wydarzenia, 7 maja w Sanktuarium św. J.S. Pelczara w Korczynie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji powiatu krośnieńskiego – jego mieszkańców, władz samorządowych i wszystkich zgromadzonych.

W uroczystości uczestniczyli m.in. senator RP Alicja Zając, zarząd powiatu ze starostą Janem Juszczakiem, radni powiatu i gmin, władze gminy Korczyna z wójtem Janem Zychem oraz komendanci KMP w Krośnie i PSP w Krośnie, dyrektorzy szkół, jednostek organizacyjnych, a także mieszkańcy.

 

Patron Masza

 

Mszy św. przewodniczył ks.prałat Edward Sznaj, Słowo Boże wygłosił ks. wikary Dariusz Cichowlaz, przypominając zgromadzonym historię ustanowienia św. J. S. Pelczara Patronem Powiatu, który zachęcał nas abyśmy byli ludźmi wierzącymi. – Według Bożego zamysłu eucharystia ma być ucztą na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni. To co dobre, święte, szlachetne w eucharystii ma swoje źródło, jest ona sercem katolickiej wiary. Św. Józef Sebastian Pelczar zachęcał nas, abyśmy byli ludźmi wierzącymi: Idźcie i głoście! Pamiętajmy, że mamy wspaniałego Patrona, który w tak prosty sposób wskazuje nam drogę do uzyskania doskonałości. Niech ten  Patron będzie przewodnikiem dla nas wszystkich.
Druga część uroczystości upłynęła w radosnej atmosferze, uświetnili ją swoimi występami laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Świętym”. Młodzi wykonawcy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni poświęcone św. Janowi Pawłowi II, św. Józefowi Sebastianowi Pelczarowi i wszystkim świętym. Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz Parafia i Zespół Szkół w Korczynie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 80 uczestników.

 

Patron grupowe


Obchody Dnia Patrona Powiatu były okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, które wraz z gratulacjami zwycięzcom przekazali ks.prałat Edward Sznaj, starosta krośnieński Jan Juszczak i wicestarosta Adolf Kasprzyk.
Starosta Jan Juszczak swoje wystąpienie na zakończenie spotkania rozpoczął słowami- „Życie jest piękne, kiedy pasterzem naszym jest Pan. Życie jest piękne kiedy mamy takiego mocarnego Świętego Patrona”. Mocarny, silny i skuteczny, Święty który i młodych i starszych uczy jak w trudach codzienności dochodzić do doskonałości. My jako samorząd Powiatu Krośnieńskiego staramy się pamiętać naukę i przesłanie naszego Patrona poprzez Jego obraz w sali obrad Starostwa Powiatowego, pamiątkową tablicę w holu, czy też organizowanie tego konkursu, którego ideą jest śpiewanie świętym przez młodych, pełnych energii życia i czystości. Wdzięcznym sercem w imieniu samorządu powiatu pragnę wszystkim podziękować, że jesteście wspólnie z nami, aby radować się śpiewem i budować siebie nawzajem. Dziękuję ks .kustoszowi, że po raz kolejny tak życzliwie nas przyjął. Dziękuję również wszystkim uczestnikom, opiekunom i rodzicom, za Waszą obecność, za śpiew i za przygotowanie młodych artystów. Pozostaję w nadziei, że za rok znów się tak licznie spotkamy.
Słowa podziękowania starosta przekazał także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości: komisji konkursowej, dyrektorom i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Zespołu Szkół w Korczynie.

Laureaci konkursu:
Kategoria szkoły podstawowe kl. I – III
I m. – Magdalena Gazda (Węglówka)
II m. – Weronika Wietecha (Kobylany)
III m. – Alicja Kubas (Klimkówka)
Wyróżnienia: Aleksandra Wierdak (Kobylany); Julia Kozioł (Korczyna)

Kategoria szkoły podstawowe kl. IV – VI
I m.- Paulina Półchłopek (Korczyna)
II m. – Filip Czopowik (Iwonicz)
III m. – Milena Dziepak (Krościenko Wyżne)
Wyróżnienia: Karolina Szarota (Rymanów); Natalia Bęben (Korczyna)

Kategoria gimnazja
I m. – Marlena Szmyd (Krościenko Wyżne)
I m. – Gabriela Winnicka (Jasliska)
II m. – Sabina Mercik (Krościenko Wyżne)
III m. – Aleksandra Dyszkowska (Dukla)

Wyróżnienia: Milena Wacławska (Sieniawa); Aleksandra Krygowska (Przybówka); Julia Bondaronek (Moderówka)

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne
I m. – Klaudia Rymarz (Korczyna)

Wyróżnienia: Kamila Łoś (GOK Iwonicz – Zdrój); Sylwia Widz (ZS przy OKiW OHP Iwonicz); Barbara Szumańska (ZS w Iwoniczu)

 

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner