Uczeń Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju Maciej Dudek  kolejny raz zanotował udany występ na międzynarodowych zawodach barmańskich. Konkurs miał miejsce na scenie umieszczonego tuż przy skale teatru w nadmorskiej miejscowości Granville w Normandii.

Tym razem Maciek rywalizował z barmanami  profesjonalnymi zajmując III miejsce.  W  XXI  już edycji konkursu  CALVADOS NOUVELLE VOGUE INTERNATIONAL TROPHIES  wzięli udział najlepsi barmani - reprezentanci  14 państw, którzy zwyciężyli  eliminacje krajowe.
Calvados Nouvelle Vogue International Trophies to impreza organizowana przez Interprofession des Appellations Cidricoles (IDAC), przy współpracy z International Bartenders Association (IBA). Uczestnicy konkursu wyłaniani są w krajowych eliminacjach w dwóch kategoriach: uczeń i barman profesjonalny. Oprócz zawodników z Polski o zwycięstwo rywalizowali także reprezentanci Niemiec, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Luksemburga, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Szwecji, Szwajcarii i oczywiście Francji.

Maciek ZSGH

Zadaniem uczestników konkursu  było przygotowanie drinka o tematyce związanej z  morzem. Maciek przygotował short drinka o nazwie  „Sunset at the Sea”, którego kompozycja i dekoracja nawiązywała do tematyki zawodów. Na początku zmagań konkursowych  każdy z uczestników miał za zadanie opowiedzieć jury, w jaki sposób jego koktajl nawiązuje do  morza. Wykonanie każdego  drinka, którego podstawowym składnikiem był calvados,  podlegało bardzo skrupulatnej ocenie technicznej, a także ocenie degustacyjnej.
W ubiegłym roku w konkursie Calvados Nouvelle Vogue International Trophies Maciek zajął  piątą pozycję wśród uczniów barmańskich. Tym razem było jeszcze lepiej, bo jego koktajl „Sunset at the Sea” zapewnił mu znakomite trzecie miejsce.

Maciek ZSGH wszyscy

– To mój największy międzynarodowy sukces w krótkiej na razie karierze barmana. To dla mnie dodatkowa motywacja do jeszcze cięższej pracy. Chciałem poprawić zeszłoroczny wynik i to się udało. Nie brakowało tu jednak wysokiej klasy doświadczonych zawodników, reprezentantów kraju na mistrzostwach świata. Czułem do nich duży respekt. Tak naprawdę jeszcze nie do końca mogę uwierzyć, że okazałem się lepszy od tak wielu z nich – przyznał Maciej Dudek po konkursie.
Gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych sukcesów!

• Nasz Powiat 4 2017 1