Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaEwelina Józefczyk z klasy II technikum w zawodzie kelner z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju wywalczyła II miejsce w  finale Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Barmańskiej MONIN CUP JUNIOR POLAND 2016.
Czwarta edycja konkursu, objęta honorowym patronatem Ambasady Francji, odbyła się 1 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich w Warszawie.

Spośród 70 uczniów ze szkół o kierunku gastronomicznym z całej Polski do finału zakwalifikowało się 28 uczestników, którzy zmierzyli się ze sobą podczas Gali Finałowej w Warszawie.

 

Ewelina przy barze

 
Podczas rozgrywek finałowych Ewelina – reprezentantka województwa podkarpackiego wykonywała blind test, w którym na podstawie smaku i zapachu miała odgadnąć 10 różnych syropów marki MONIN spośród ponad 150 smaków w czasie 2 minut. W kolejnym etapie konkursu uczennica „Gastronomika” w Iwoniczu-Zdroju przygotowywała dekorację w ciągu 15 minut, a następnie wykonała, zgodnie ze swoją unikalną recepturą, 4 porcje long drinków bezalkoholowych wybraną przez siebie metodą w ciągu 7 minut.
Organizacja konkursu przebiegała według zasad obowiązujących na zagranicznych zawodach barmańskich. Drinki oceniane były przez dwie profesjonalne komisje: techniczną – Master Bartender - mistrzowie barmańscy ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów i degustacyjną - ambasadorzy Monin. Technika wykonania koktajlu oceniana była przez sędziów zgodnie ze standardami International Bartenders’ Association. Za notę degustacyjną odpowiadała specjalna komisja, która oceniała wygląd, zapach i smak kompozycji. Ocena przeprowadzana była w sposób jawny w stylu włoskim.

 

Ewelina ZSGH


Ewelina, pomimo młodego wieku oraz debiutu na zawodach barmańskich,  pokazała wysoki poziom kunsztu barmańskiego i swoim  rewelacyjnym  drinkiem „Hokus pokus” wywalczyła wejście do ścisłego finału . W tej części konkursu już tylko 8 najlepszych zawodników mogło wykonać drugi cocktail techniką blenderowania. Uczennica ZSGH w Iwoniczu-Zdroju wykonała drinka „Kwiat paproci”, który został  bardzo wysoko oceniony i jury przyznało Ewelinie Józefczyk zaszczytne II miejsce.
Opiekunem podczas  przygotowań uczennicy do konkursu była pani Irena Ząbkiewicz.
Gratulujemy Ewelinie i życzymy dalszych sukcesów!

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner