Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufania270 uczestników z 19 zespołów zawitało w Święto Trzech Króli do Łęk Dukielskich, by kolędą i pastorałką uczcić jeszcze raz Narodzenie Syna Bożego. Przegląd Kolęd i Pastorałek rozpoczyna pięciodniowy Festiwal Świąt Bożego Narodzenia organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Przegląd rozpoczął się Mszą św. koncelebrowaną w intencji organizatorów i zespołów pod przewodnictwem ks. dr Marka Wilka, ojca duchownego i wykładowcy w seminarium przemyskim. Na jej wstępie wszystkich powitał ks. prob Zdzisław Babiarz. Oprawę muzyczną liturgii słowa oraz czytania sprawowali członkowie zespołu "Seniorzy" ze Świerzowej. Na zakończenie Mszy św. miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.
W przeglądzie wystąpiło 19 zespołów: Zespół Folklorystyczny "Łęczanie" z Łęk Dukielskich, Zespół Śpiewaczy „Wietrznianki”, Zespół "Młodzi Łęczanie" z Łęk Dukielskich, Zespół Śpiewaczy „Wrocanianki” z Wrocanki, Zespół Śpiewaczy "Zalaski" z Zalesia, Zespół Śpiewaczy "Bobrzanie" z Bóbrki z kapelą ludową, Zespół „Mali Rogowice”, Zespół śpiewaczy „Ustrobianki” z Ustrobnej, Zespół Śpiewaczy "Seniorzy" ze Świerzowej, Zespół śpiewaczy „Chorkowianie” z Chorkówki, Zespół Śpiewaczy "Jutrzenka" z Kopytowej, Zespół Śpiewaczy „Jarzębina” z Piotrówki, Zespół Śpiewaczy ”Magnolia” z Podniebyla, Zespół folkowy „Tołhaje łęckie”, Zespół śpiewaczy „Głojszczanie” z Głojsc, Kapela “Duklanie”, Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy "Rogowice" z Rogów, Zespół teatralno-obrzędowy „Równianie” z Równego, Zespół „Tereściacy” z Zawadki Rymanowskiej i Mszany.
Na zakończenie zespoły otrzymały pamiątkowe figurki Aniołów wykonane przez rękodzielników z tabliczkami dla każdego zespołu. Zespoły nagradzali: Iwona Stefanik -  członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego, Andrzej Krężałek i Stanisław Józefczyk – radni powiatu krośnieńskiego, Małgorzata Walaszczyk-Faryj - dyr. OK w Dukli oraz  radny Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Kędra. Po dekoracji  głos zabrali: Iwona Stefanik oraz ks. Proboszcz, którzy wyrazili wdzięczność organizatorom i zespołom za trud włożony w przygotowania pięknego repertuaru kolędowego, prace organizacyjne oraz życzyli wytrwałości w dalszej pracy.
Wspólne, donośne odśpiewanie cudownej polskiej kolędy „Bóg się rodzi” i pamiątkowe fotografie zakończyły tą część uroczystości.
Organizatorami Przeglądu byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „Jedność”, Ośrodek Kultury w Dukli oraz parafia pw. NSPJ w Łękach Dukielskich.

Henryk Kyc

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner