Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaUczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Iwoniczu w ramach projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów szansą na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji”, zrealizowali miesięczne praktyki zawodowe w Dublinie. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus.

 

staż e Irlandii wspólne

 

Do Irlandii na praktyki wakacyjne wyjechało 15 uczestników. Byli to uczniowie i absolwenci kierunków: technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia. Celem ich realizacji było poszerzenie umiejętności zawodowych, zdobycie doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy oraz doskonalenie języka angielskiego, w tym zawodowego.

 

staż e Irlandii kucharki

 

Praktyki realizowane były w renomowanych miejscach – były to restauracje, kuchnie hotelowe, puby, a także w przypadku dwóch uczennic z Technikum Architektury Krajobrazu – przedsiębiorstwo ogrodnicze. Nasi uczniowie zgłębili tajniki kuchni europejskiej, poznali nowe metody pracy oraz w wolnych chwilach zwiedzili stolicę Irlandii – Dublin.
Praktykanci bardzo dobrze się zaprezentowali, byli chwaleni za pełne zaangażowanie, obowiązkowość, dokładność wykonywanych czynności. Potwierdzeniem tego są otrzymane listy gratulacyjne, referencje. Wszyscy uczestnicy na zakończenie praktyk otrzymali również dokument Europass Mobilność, który potwierdza zdobycie doświadczenia zawodowego za granicą. Wszyscy zgodnie twierdzą, że pobyt w Irlandii wpłynął w dużym stopniu na poprawę umiejętności językowych. „Komunikacja w j. angielskim nie jest dla mnie problemem, dużo się nauczyłam. Mogę swobodnie rozmawiać w j. angielskim.  Czuję się pewniej, wiem że poradzę sobie językowo w przyszłości zawodowo czy prywatnie. Naprawdę było warto, szkoda było mi wracać” – częste słowa, kierowane po powrocie.
Projekt „Zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów szansą na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji”, realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

baner Fundusz Europejskie UE

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner