Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaNa ostatniej sesji, która odbyła się 18.10, Rada Powiatu Krośnieńskiego przyjęła poprzez aklamację Rezolucję w sprawie współpracy partnerskiej z samorządem XVII dzielnicy Budapesztu.
Starosta Jan Juszczak uzasadniając przyjęcie stanowiska przypomniał, iż w tym roku mija 60 rocznica wydarzeń czerwcowych w Poznaniu i rewolucji Węgierskiej.

 

starosta na sesji

 

–  Nasz zaprzyjaźniony samorząd z XVII dzielnicy Budapesztu, jak zresztą całe Węgry, 23 października będą obchodzić te wydarzenia w sposób uroczysty. Jest to szczególna okazja do tego, aby wyrazić naszą wolę współpracy, wykorzystując tę datę i te wydarzenia sprzed 60 lat. Zostaliśmy wyróżnieni również jako samorząd. Zostałem poproszony o wygłoszenie przemówienia. Chciałbym podczas tych uroczystości reprezentować Państwa, podziękować za dotychczasową współpracę i wyrazić solidaryzm z narodem węgierskim. Dlatego podczas przemówienia chciałbym podeprzeć się stanowiskiem samorządu powiatu krośnieńskiego i przekazać je na ręce burmistrza Levente Riza.

REZOLUCJA w sprawie współpracy partnerskiej z samorządem XVII dzielnicy Budapesztu

Wydarzenia 1956 roku mają wielkie znaczenie dla Polaków i Węgrów. Był to przełomowy okres powojennej historii Polski i Węgier, kiedy to Narody zerwały się do wolnościowych wystąpień. Wydarzenia rozgrywające się w czerwcu 1956 roku w Poznaniu zainspirowały węgierskie Powstanie w październiku tego samego roku.
Przyjaźń polsko – węgierska w tamtym okresie na zawsze wpisała się w karty historii obydwu narodów. To co działo się 60 lat temu mimo upływu czasu, nadal pozostaje w naszej pamięci…
Ogłoszenie przez parlamenty Polski i Węgier roku 2016 – Rokiem Solidarności Polsko – Węgierskiej jest doskonałą okazją do podkreślenia i pielęgnowania bratniej przyjaźni – także pomiędzy samorządami powiatu krośnieńskiego i XVII dzielnicy Budapesztu.
Dotychczasową współpracę partnerską cechuje wysoka aktywność i zaangażowanie. Dzięki niej, wzajemnie, społeczności lokalne poznają bogatą kulturę, tradycję i historię narodów. Rozwijamy nasze kontakty w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki, promocji regionów i drobnej przedsiębiorczości. Wymieniamy doświadczenia i podejmujemy ciekawe inicjatywy w tych dziedzinach.
Rada Powiatu Krośnieńskiego opowiada się za szeroką platformą współpracy i różnorodnymi działaniami pomiędzy Powiatem i XVII dzielnicą Budapesztu.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner