Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaNa ostatniej sesji (18.10), radni wysłuchali informacji o działaniach powiatu krośnieńskiego w zakresie kultury, kultury fizycznej i turystyki w roku 2016. Realizacja zadań w tym zakresie opiera się na współpracy zarówno z jednostkami samorządowymi jak też ze stowarzyszeniami i szkołami.

Wynika to z chęci wspólnego prezentowania dokonań kulturalnych, sportowych i turystycznych, ale również z konieczności, ponieważ powiat nie posiada własnych obiektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, aby samodzielnie organizować imprezy. W dziale sportu powiat prowadził nadzór nad rozgrywanymi w ramach kalendarza Szkolnego Związku Sportowego zawodami. Podobnie wygląda współudział powiatu w organizacji zawodów w ramach LZS oraz Powiatowego Zarządu OSP. W zakresie turystyki m.in. przygotowano stoisko na targi turystyczne w Budapeszcie. Zaktualizowano bazę obiektów gastronomiczno – hotelarskich oraz zabytków. Na bieżąco powiat współpracuje z LOT .
O działalności Muzeum Historycznego – Pałac w Dukli mówił dyrektor Waldemar Półchłopek. Placówka na co dzień prezentuje wystawy stałe, które co roku są zmieniane oraz organizuje wystawy czasowe, spotkania muzealne i imprezy. Jednostka prowadzi także działalność wydawniczą i promocyjną oraz edukacyjną. Każdego roku organizowane są  lekcje muzealne dla uczniów głównie miejscowych szkół. Muzeum szeroko współpracuje ze stowarzyszeniami, bibliotekami i innymi muzeami. W ubiegłym roku muzeum odwiedziło 14 362 osoby, w tym roku nastąpił wzrost ruchu turystycznego o około 40 procent.
Funkcjonowanie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Dukli przedstawił dyrektor Mariusz Kielar. Schronisko w Dukli powstało w 1976 roku na bazie internatu Liceum Ogólnokształcącego w Dukli. Najpierw jako schronisko sezonowe, a potem przekształcone w całoroczne. Aktualnie schronisko podlega pod Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu Standard pokoi jest na przyzwoitym poziomie i nie odbiega od innych obiektów tej kategorii. Usługi schroniska skierowane są zarówno do grup zorganizowanych, jak i do turystów indywidualnych. Z usług hotelarskich w dukielskim regionie korzystają prawie wyłącznie turyści, którzy nastawieni są przede wszystkim na wędrówki po górach. Schronisko przyjmuje nie tylko turystów z Polski. Corocznie znajduje tutaj nocleg kilkadziesiąt osób z zagranicy.

Na zakończenie obrad radni przyjęli Rezolucję w sprawie współpracy partnerskiej z samorządem XVII dzielnicy Budapesztu.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner