8 października 2016r.1 czerwca był dla Łukasza normalnym dniem w pracy. Właśnie wtedy doszło do nagłego zatrzymania akcji serca. Po 2,5-godzinnej reanimacji jego serce zaczęło bić, jednak w wyniku tak długiej akcji ratowniczej doznał rozległego niedotlenienia mózgu.

Po kilkunastu dniach zaczął samodzielnie oddychać, lecz nadal nie odzyskał świadomości. Obecnie Łukasz wymaga ciągłej, specjalistycznej i kosztownej rehabilitacji, która da mu szansę na powrót do zdrowia.
Łukasz przebywa w szpitalu w Rzeszowie na oddziale rehabilitacji. Chętnie współpracuje i coraz łatwiej jest z nim nawiązać kontakt podczas ćwiczeń i rozmów. Ciągle udowadnia, że jest bardzo silny i walczy.  Wiadomo jednak, że konieczna będzie dalsza rehabilitacja w prywatnym ośrodku, gdyż obecnie w Polsce nie ma tzw. budzika dla dorosłych fundowanego przez NFZ.

Łukasz Dubis

8 października postanowiliśmy zorganizować charytatywną akcję "Ratownicy dla strażaka", aby nagłośnić sprawę druha Łukasza.
Portal Krosno112.pl w porozumieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Komendą Miejską Policji w Krośnie, Zarządem Powiatowym ZOSP RP w Krośnie, Stowarzyszeniem Troska o Twoją Przyszłość oraz Stowarzyszeniem Nocna Jazda Bez Celu Krosno, zaprasza wszystkie Służby Ratownicze do przyłączenia się do akcji!
Oficjalne rozpoczęcie akcji zaplanowane jest na godzinę 16:00. Zapraszamy na plac cyrkowy przy ul. Legionów w Krośnie i pobliskie parkingi (w zależności od ilości zgłoszonych samochodów i służb).
Podczas spotkania przeprowadzona będzie zbiórka publiczna pieniędzy do puszek na rehabilitację druha Łukasza.
Zaplanowaliśmy różne atrakcje i wciąż napływają nowe propozycje. Między innymi: zlot samochodów pożarniczych i innych służb mundurowych, pokazy wyposażenia, próby świetlno-dźwiękowe pokazy sprzętu OSP oraz JRG Krosno, pokaz Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Roztoki, pokazy lewitującego samochodu na wodzie - jednostki OSP, pokazy prasowania samochodów Lo-Stark, pokazy balonu Cellfast Balloon Team, pokazy motocykli Riders of Flames Chapter Krosno, pokazy samochodów rajdowych oraz ratownictwa drogowego Automobil Klub Małopolski, symulatory wypadku Akademia Bezpieczeństwa Auto Świat, pokazy fitness instruktorów Eurogym.

akcja Łukasz

Będzie też strefa gastronomiczna Budka u Wujka, a część dochodu ze sprzedaży przeznaczona będzie na druha Łukasza.  Podczas wydarzenia przeprowadzone będzie również zbiórka elektrośmieci.O godzinie 19:00 odbędzie się przejazd kolumny samochodów ratowniczych drogami Krosna, Świerzowej Polskiej, Zręcina, Żeglec, aż do Kopytowej (zakończenie akcji przy remizie OSP Kopytowa). Łukasz Dubis jest strażakiem OSP Kopytowa (gmina Chorkówka).

Patronat honorowy nad akcję objęli:
Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki
Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Juszczak
Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki
Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Andrzej Jurczak

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji. Razem możemy wiele!

Więcej informacji:
www: http://krosno112.pl/aktualnosci/inne/item/2420-pomagamy-lukaszowi-akcja-ratownicy-dla-strazaka-8-pazdziernika
FB:  https://www.facebook.com/events/1777292722484497/

• Nasz Powiat 6 2017