Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaSukces Zespołu Rockowego z Budapesztu

W sobotę 1 września br w Iwoniczu Zdroju odbył się Powiatowy Festiwal Smaków Regionalnych. Mieszkańcy Iwonicza Zdroju oraz kuracjusze w...

Czytaj więcej...
Przebudowano kolejne drogi powiatowe

W powiecie krośnieńskim wyremontowano kolejne dwie drogi. 23 sierpnia oficjalnie odebrano inwestycję w ciągu drogi powiatowej Korczyna –...

Czytaj więcej...

Powiat Krośnieński rozpoczyna długo oczekiwaną przez mieszkańców gminy Rymanów inwestycję polegającą na przebudowie drogi powiatowej nr 2009R – Droga przez wieś Klimkówka na długości 1735 m wraz z budową chodnika w Klimkówce.
Oficjalne przekazanie placu budowy odbyło się 10 lipca br. w obecności etatowego członka Zarządu Powiatu Aleksandra Mercika, burmistrza gminy Rymanów Wojciecha Farbańca, sołtysa Klimkówki Kazimierza Kielara, przedstawicieli wykonawcy – Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Bartosza Ździeby, kierownika budowy Ryszarda Fica oraz inspektora nadzoru Stanisława Pękalskiego.

Dyrektor Aleksander Mercik przypomniał, że dla obecnego Zarządu Powiatu przebudowa drogi w Klimkówce była jednym z priorytetowych zadań na terenie gminy Rymanów – co wielokrotnie było deklarowane. - Potwierdzeniem jest fakt, że została opracowana dokumentacja kompleksowej przebudowy drogi i zadanie zgłoszone w roku 2016 do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jednak nie zostało zakwalifikowane. Ogłoszenie w roku obecnym Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej stało się okazją do zgłoszenia tej drogi i aplikowania o środki pomocowe. Zgłoszenie do w/w Programu drogi w Klimkówce spośród wielu innych zadań powiatowych potwierdza wolę o konsekwentnym działaniu w celu realizacji złożonych deklaracji wobec radnych, mieszkańców oraz władz gminy Rymanów, dla których zadanie to ma duże znaczenie – podkreślił A. Mercik. Dyrektor podziękował burmistrzowi gminy za finansowe wsparcie, bez którego wykonanie zadania byłoby niezmiernie trudne. Zwracając się do wykonawców, zwrócił uwagę na terminowość wykonania zadań, aby mieszkańcy po trudnościach jakie niewątpliwie wystąpią na etapie realizacji inwestycji, mogli jak najszybciej podróżować w lepszych i bezpieczniejszych warunkach.
Z kolei słowa podziękowania na ręce Starosty i Zarządu Powiatu przekazali burmistrz gminy i sołtys Klimkówki za złożenie wniosku i aplikowanie o środki właśnie na tę drogę.
Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę konstrukcji nawierzchni drogi powiatowej wraz z odcinkowym poszerzeniem, budowę jednostronnego chodnika na odcinku o długości 854 m, odcinkowo zabudowę rowów, przebudowę przepustów pod drogą, odtworzenie nawierzchni zjazdów do posesji, odtworzenie i uzupełnienie umocnienia skarp oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
Zgodnie z umową prace potrwają do 10 października br.
Całkowita wartość inwestycji wynosi 2 194 153 zł, z czego dofinansowanie z budżetu rządu to kwota 1 097 076 zł, pozostała część to wkład własny powiatu oraz dofinansowanie gminy Rymanów w wysokości 700 tys. zł.

 

Galeria zawiera 8 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat lipiec sierpien 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner